Nowy numer 38/2021 Archiwum

Święty Józef w centrum

Dziś rozpoczynamy nowennę do Świętego Józefa. Do 19 marca w parafiach, wspólnotach i domach będzie trwać modlitwa do ziemskiego Ojca Jezusa. Sprawdziliśmy, jak będą wyglądać obchody uroczystości ku czci Józefa w diecezji łowickiej.

Trwamy w roku Świętego Józefa. Tym szczególniej wierni diecezji przygotowują się do uroczystości ku Jego czci, która przypada 19 marca. Dziś rozpoczyna się nowenna do Oblubieńca Maryi. W parafiach, wspólnotach i domach wierni będą przyzywać wstawiennictwa ziemskiego ojca Jezusa. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę razem z "Gościem Niedzielnym" - Nowenna do św. Józefa.

W tym tygodniu dobiega końca także nowenna tygodni, która prowadzona była w kilku parafiach diecezji. Rozważając życie, służbę, męskość i ojcostwo św. Józefa zwłaszcza mężczyźni wzywali Jego wstawiennictwa.

19 marca to głównie do nich kierowane są wydarzenia przygotowane w parafiach diecezji.

Parafia św. Józefa Oblubieńca w Skierniewicach – Rawce na świętego patrona „stawia” już od dawna. Z nim i ku jego czci ks. Adam Kwaśniak, proboszcz parafii wraz z zespołem „Boża spRawka” organizują co miesiąc wieczory uwielbienia z cyklu „Przystań u Józefa”. Teraz parafia zaprasza szczególnie mężczyzn na rekolekcje ewangelizacyjne „Mężczyzna na Bożą miarę”, które 19 i 20 marca poprowadzi o. Tomasz Nowak OP. W piątek od 17.00 w kościele trwać będzie program rekolekcji, a w nim Akatyst ku czci św. Józefa, Eucharystia (18.00) z nauką rekolekcyjną i Droga Krzyżowa ku czci św. Józefa (19.30). W sobotę zaś modlitwę zainauguruje Różaniec a zakończy wieczór uwielbienia. Treści będą transmitowane.

Ks. Rafał Babicki proboszcz parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach zaprasza szczególnie mężczyzn do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. 19 marca po Mszy o 18.30 uczestnicy będą mieli do wyboru trzy trasy: Skierniewice – Niepokalanów 42 km; Skierniewice – Łowicz – Skierniewice 57 km; Skierniewice – Puszcza Mariańska – Skierniewice 45 km. Trwają zapisy.

Ponadto bp Andrzej F. Dziuba wyznaczył kościoły stacyjne w diecezji, w których w roku Świętego Józefa można uzyskać odpusty zupełne podczas pielgrzymek, biorąc tam udział we Mszy świętej lub dowolnym nabożeństwie lub modląc się tam prywatnie, uwzględniając modlitwy przepisane przez Stolicę Apostolską. Od dziś w kościołach:

  • Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łowiczu;
  • św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach;
  • św. Józefa Robotnika w Sochaczewie;
  • św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy;
  • św. Stanisława Biskupa w Kutnie
  • Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Rawie Mazowieckiej;
  • Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie,

rozpoczynają się modlitwy ku czci św. Józefa. Program modlitw i szczegóły obchodów Roku Św. Józefa w tych parafiach znajdują się na ich stronach internetowych i profilach społecznościowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama