Nowy numer 19/2021 Archiwum

Noc Konfesjonałów 2021

W Wielki Piątek i Wielką Sobotę w niektórych parafiach diecezji odbędzie się Noc Konfesjonałów. Kapłani zachęcają także do sprawdzania dyżurów, gdzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, a także osobistego umawiania się na spowiedź.

O ile w Mszy św. możemy uczestniczyć online, przyjąć Komunię duchową, o tyle sakrament pokuty i pojednania wymaga osobistego spotkania z kapłanem. W czasie, gdy w kościołach obowiązują limity sanitarne, kapłani wydłużają dyżury spowiedzi i szukają rozwiązań, by jak najwięcej wiernych skorzystało z sakramentu.

Kolejny rok kilka parafii oferuje tzw. Noc Konfesjonałów. W tym roku nocne dyżury odbędą się w kutnowskich parafiach: św. Jana Chrzciciela (Wielki Piątek: 20.00-23.55) i Matki Bożej Wspomożenia Wiernych (Wielki Piątek: 14.30-17.00; 20.00-23.00 oraz Wielka Sobota: 9.00-13.00). 

W parafii Wniebowzięcia NMP w Łowiczu - parafia katedralna (Wielki Piątek: 20.00-00.00). Do akcji dołączyła także parafia św. Michała Archanioła w Zycku (Wielki Piątek: 19.00-00.10).

Dyżury spowiedzi podane są także na stronach internetowych i profilach społecznościowych parafii. W wielu parafiach, m.in. św. Macieja Apostoła w Bełchowie, księża przez cały dzień będą czuwać w konfesjonałach w Wielką Sobotę. W tym czasie wierni zachęcani są do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy przy grobie Pańskim.

Ze względu na obostrzenia sanitarne jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty niekoniecznie w konfesjonale, a w otwartej przestrzeni, np. podczas spaceru na terenie przykościelnym, czy rozmowy w kaplicy. Ważne jest, by jednak zachować postawę pokory, szacunku do sakramentu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama