Nowy numer 15/2024 Archiwum

Trwa Tydzień Miłosierdzia

Od niedzieli w diecezji trwają akcje modlitewne i charytatywne w związku z Tygodniem Miłosierdzia. Wiele z nich nakręca Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej.

Od Niedzieli Miłosierdzia przez cały tydzień w wielu parafiach diecezji zbierano żywność, odzież, ofiary na wsparcie najbardziej potrzebujących, wspólnot, które opiekują się bezdomnymi, biednymi i chorymi. M.in. w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie do specjalnie przygotowanego kosza można składać odzież, żywność dla potrzebujących.

W wielu parafiach codziennie odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia, w której kapłani i wierni polecają umierających, cierpiących, chorych i grzeszników.

Jednak w diecezji od kilku lat działa wspólnota, która nie przez tydzień, a przez cały rok organizuje własne akcje, wspiera te, które wymagają działania "tu i teraz", ale przede wszystkim codzienną modlitwą towarzyszy umierającym, cierpiącym, grzesznikom, nawracającym się. Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej, choć po cichu, niemal niezauważalnie przyczynia się do wielkich zmian w życiu często nieznanych sobie osób.

- Gromadzimy się wokół Jezusa Miłosiernego i tą misją, działaniami chcemy choć trochę upodobnić się do Niego. Głównie chodzi o propagowanie miłosierdzia w środowisku, w którym pracujemy, uczymy się, formujemy czy odpoczywamy. Nasze działania skupiają się na pomocy materialnej, którą w różnych miejscach można zauważyć, ale też w kwestii duchowej, modlitewnej - mówi Tomasz Sadowski z Diakonii Miłosierdzia. - Akcja-rekcja i relacja z Bogiem i drugim człowiekiem. Myślę, że wszyscy, zbliżając się do drugiego człowieka, zwłaszcza tego w potrzebie, zbliżamy się do naszego wzoru - Jezusa Miłosiernego - dodaje Tomasz.

Słowa poparte są czynem. Diakonia przez 5 lat swojej działalności włączyła się w wiele akcji, jej członkowie sami nie są w stanie określić, ile ich było. - Przez dwa lata zbieraliśmy odzież dla grupy mężczyzn w Oryszewie, którzy nie mają własnego dachu nad głową. Wspieraliśmy Dom Samotnej Matki w Łodzi, braliśmy udział w akcji "Przytul Mamę", w której małżeństwa Domowego Kościoła wybierały samotną mamę z tego domu i indywidualnie się nią opiekowały w zależności od potrzeb. Zbieraliśmy książki dla jednej ze szkół, której z powodu braku biblioteki i pieniędzy na jej utworzenie groziło zamknięcie - dodaje.

To tylko kilka z akcji, w które włączyła się diakonia. Do ich działań można dołączyć, szczegóły jak można to zrobić znajdują się na stronie internetowej Diakonii Miłosierdzia [TUTAJ].

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy