Nowy numer 23/2021 Archiwum

Zmarł Jakub Jaros

W piątek 30 kwietnia po nagrodę do Pana odszedł Jakub Jaros, wieloletni kolporter "Gościa Łowickiego".

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w sobotę 8 maja o godz. 12 w parafii św. Maksymiliana Kapłana i Męczennika w Głownie.

Bardzo prosimy wszystkich Czytelników "Gościa Niedzielnego" o modlitwę za naszego zmarłego kolegę. Śp. Jakub Jaros przez wiele lat rozwoził nasz tygodnik po parafiach diecezji, na długo przed powstaniem dodatku łowickiego. Bardzo zależało mu na tym, by "Gość" był obecny w parafiach diecezji. Przez lata był jednym z pierwszych, który nasz numer brał do ręki. Zdarzało się, że po lekturze dzwonił, by podzielić się swoimi uwagami. Odwiedzając parafie, żywo interesował się tym, czym żyły poszczególne wspólnoty. Nieraz w słuchawce słyszeliśmy: "Słuchajcie, musicie tam pojechać".

Jego cenne uwagi, przekazywane informacje i otwartość sprawiały, że mogliśmy uczestniczyć w wydarzeniach ważnych dla wielu parafii.

Drogi Jakubie, dziękujemy Ci za Twoją pracę, za zaangażowanie, za krótkie i długie rozmowy. Dziękujemy za prostotę, żarty i celne uwagi. Dziękujemy też za Twoją wiarę i świadectwo. Swoją postawą, a także zaangażowaniem w pomoc parafii św. Maksymiliana w Głownie bez słów świadczyłeś, że kościół jest Twoim drugim domem, miejscem, w którym lubiłeś bywać. Spalałeś się dla innych, o czym zawsze będziemy pamiętać.

"Dziś duszę Twoją w ręce Pana powierzamy,
Twego Stworzyciela i najlepszego Ojca.
Do domu wracasz jak strudzony pielgrzym,
Prosimy, Boże, przyjmij Go z powrotem".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama