Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Ruszyła budowa dworca

W gminie Nowa Sucha powstanie innowacyjny dworzec kolejowy. Na teren obecnego weszła już ekipa wykonawcza. Dworzec w Kornelinie ma powstać do końca roku, a wartość jego budowy przekroczy 5 mln zł.

Nowoczesny parterowy budynek dworcowy z ekologicznymi rozwiązaniami powstanie w formule Innowacyjnego Dworca Systemowego. Symbolicznego otwarcia placu budowy dokonali Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych, i Ireneusz Maślany, członek Zarządu PKP SA.

W nowym budynku podróżni będą mogli korzystać z komfortowej, ogrzewanej i klimatyzowanej, przeszklonej poczekalni. W budynku znajdą się także pomieszczenie z przeznaczeniem na kasę biletową oraz toalety. Na ścianach zamontowane zostaną tablice elektroniczne informujące o przyjazdach i odjazdach pociągów. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na dworcu pojawią się ścieżki prowadzące i mapy dotykowe dla osób niewidomych i niedowidzących. Zmianie ulegnie także otoczenie dworca. w którym powstanie parking dla samochodów i rowerów ze stacją naprawczą.

Inwestycja będzie dofinansowana z pieniędzy unijnych, w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy