Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

I Komunie św. w diecezji

Od pierwszej niedzieli maja w parafiach diecezji odbywają się uroczystości I Komunii św. Pana Jezusa do swojego serca przyjęły już m.in. dzieci z parafii w Łęczycy, Międzyborowie i Łowiczu. Choć w przebiegu przygotowań i uroczystości wiele się zmieniło, sens pozostaje niezmienny. Za dar I Komunii na Jasnej Górze dziękowały dzieci z parafii w Tumie.

Trudności z organizacją uroczystości I Komunii św. w czasie pandemii były ważną lekcją dla kapłanów, katechetów i rodziców. Po ubiegłorocznych doświadczeniach kapłani nie mają większych trudności z organizacją wydarzenia w tym roku. Uroczystości rozłożone są nawet na trzy niedziele, by dzieci podzielić na jak najmniejsze grupy i by w tym dniu mogli towarzyszyć im najbliżsi, zachowując przy tym reżim sanitarny.

Msze św. dla dzieci, które przystąpią do I Komunii św., często organizowane są w innych godzinach, tak by uczestniczyli w nich tylko główni zainteresowani. Dzieci podzielone zostały na mniejsze grupy, a do świątyni przychodzą tylko z rodzicami. – Jest inaczej, bo dziadków i rodziców chrzestnych poprosiliśmy, by zostali na zewnątrz, przed kościołem. Reszta rodziny modliła się za Alicję w swoich kościołach parafialnych lub domach. Nie będzie obiadu dla 40 osób, a tylko dla najbliższych. Najważniejszy Gość jest już w sercu naszego dziecka i o to w tym wszystkim chodziło. My odbieramy to jako lekcję pokory, powrotu do tego, co najważniejsze – mówią Hanna i Krzysztof Krawiec.

Wczoraj pierwsze grupy dzieci przyjęły Pana Jezusa do serca m.in. w parafii Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie, Świętego Ducha w Łowiczu, Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Korabce.

Dziewięcioro dzieci z parafii NMP Królowej i św. Aleksego w Tumie przystąpiło do I Komunii św. przystąpiło 3 maja. 7 maja dzieci wraz z rodzicami i ks. Piotrem Nowakiem, proboszczem parafii pielgrzymowali na Jasną Górę, by przed wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej zawierzyć swoje życie i podziękować za dar przyjęcia Pana Jezusa do serca.

I Komunie św. w diecezji   Dzieci wraz z rodzicami i proboszczem tumskiej parafii dziękowali za dar I Komunii św. Archiwum Parafii NMP Królowej i św. Aleksego w Tumie

W kaplicy Cudownego Obrazu dzieci w strojach komunijnych uczestniczyły w Eucharystii, której przewodniczył ks. Nowak, tym samym rozpoczynając pielgrzymowanie dzieci komunijnych do Matki Bożej.

I Komunie św. w diecezji   W białych sukienkach i garniturach dzieci uczestniczyły w Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Archiwum Parafii NMP Królowej i św. Aleksego w Tumie

W diecezji kolejne uroczystości I Komunii św. odbędą się w każdą majową i czerwcową niedzielę. Kilka parafii zdecydowało się przełożyć termin na wrześniowe niedziele.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy