Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Nie zwlekaj! Zgłoś się na konsultacje

Samorząd województwa łódzkiego zaprasza na nową akcję profilaktyki onkologicznej, w ramach której lekarze ze Szpitala im. Kopernika w Łodzi przeprowadzą bezpłatne konsultacje i badania.

Podczas konferencji prasowej zapowiadającej akcję  marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber zachęcał mieszkańców do profilaktycznych badań w kierunku nowotworów. - W ostatnim czasie wszystko zostało zdominowane przez COVID, ale nikt nie zapomniał o tym, że są inni pacjenci, którzy też muszą się leczyć. Kwestia nowotworów jest absolutnie najpoważniejsza i nie może czekać - mówi G. Schreiber.  

Marszałek podkreślał, że choć ostatni rok był dla całego systemu opieki zdrowotnej bardzo ciężki, to badania onkologiczne nigdy nie zostały zatrzymane. - Uruchamiamy kolejny program profilaktyczny zaadresowany do mieszkańców naszego województwa, w którym każdy może zapisać się na leczenie. To znakomita okazja, żeby przezwyciężyć własne lęki, żeby podejść, zbadać się, sprawdzić, jak wygląda sytuacja i w razie konieczności podjąć leczenie - zachęcał.

Bezpłatną poradę z zakresu: chorób piersi, chorób jelita grubego, chorób nowotworowych żołądka, nowotworów skóry (wraz z badaniem znamion skórnych), ginekologii onkologicznej (wraz z badaniem cytologicznym), zdrowego żywienia będzie można uzyskać w trzy soboty - 22 i 29 maja oraz 12 czerwca. Panie wieku 50+ będą mogły wykonać bezpłatną mammografię.

W razie konieczności uczestnicy akcji otrzymają na konsultacjach skierowania na dalsze badania.

Jak podkreślił Andrzej Kasprzyk, dyrektor szpitala, na konsultacje nie są potrzebne żadne skierowania. Wystarczy zapisać się telefonicznie (tel. 42/689 57 57) lub mailowo (profilaktyka@kopernik.lodz.pl). Rejestracja rozpocznie się 14 maja. - Zachęcam szczególnie osoby, które mają jakiekolwiek wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia do skorzystania z naszej otwartej drogi - dodał A. Kasprzyk.

Dyrektor podkreślił, że Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. Kopernika w Łodzi jest jedynym ośrodkiem w regionie posiadającym pełen wachlarz lekarskich badań diagnostycznych i konsultacyjnych.

Zastępca dyrektora szpitala ds. promocji Magdalena Janus-Hibner zapewniła ponadto, że żadna osoba chcąca się zapisać na badania nie odejdzie z kwitkiem. - Jeżeli będzie taka konieczność, będą wyznaczane kolejne terminy spotkań - zapewniła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy