Nowy numer 23/2021 Archiwum

XVIII Tydzień Bibliotek

Od 8 maja trwa XVIII Tydzień Bibliotek. Z bogatą ofertą książkową, e-bookową i kulturalną przychodzą placówki m.in. w Łowiczu, Skierniewicach, Kiernozi.

W sobotę 8 maja swój dzień świętowali bibliotekarze. Z tej okazji pracownicy książnic w regionie przyjmowali życzenia, wyrazy wdzięczności i "pandemicznej tęsknoty", a nawet kwiaty. Wśród książek, czasopism, publikacji najczęściej spotkać można kobiety, które podpowiedzą, doradzą, zainspirują i podadzą wymarzoną książkę. Warto przypomnieć, że dziś biblioteki to miejsca, w których nie tylko wypożycza się książki. Odbywają się w nich spotkania literackie, konkursy poetyckie, fotograficzne i książkowe, zajęcia dla dzieci i seniorów, projekty miejskie i unijne, a sami bibliotekarze są tymi, którzy z chęcią doradzą i porozmawiają nie tylko o książkach.

W ramach Tygodnia Bibliotek moc atrakcji przygotowała m.in. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu. W poniedziałek odbył się  kryminalny quiz biblioteczny. Nagroda, co prawda, już przyznana, ale każdy chętny może nadal spróbować swoich sił pod adresem https://forms.gle/iKVeU695mfbnUy9B8. Dziś do zabawy w "bajkową zgaduj-zgadulę" zaproszeni są najmłodsi czytelnicy.

W piątek 14 maja na bibliotecznym Facebooku pojawi się stworzony specjalnie dla łowickich czytelników escape room "Tajemnica biblioteki". W sobotę, na zakończenie Tygodnia Bibliotek, odbędzie się natomiast spotkanie z edukacji finansowej dla dorosłych mieszkańców powiatu.

Do odwiedzania wypożyczalni książek zachęcają pracownicy wszystkich placówek. Choć wciąż w reżimie sanitarnym, każdy może odwiedzić i zamienić kilka słów z bibliotekarzem, wyjść z upragnioną książką lub inspiracją.

Dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą wybrać się do lokalnej biblioteki, wiele placówek w regionie przygotowało ofertę e-booków i elektronicznej wypożyczalni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama