Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Kolejne "Owoce Pamięci"

W Wólce Łasieckiej w gminie Bolimów uroczyście otworzono pierwszy w tym roku sad w ramach projektu "Owoce Pamięci" stworzony przez samorząd województwa łódzkiego.

Projekt realizowany jest we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. W Wólce Łasieckiej posadzono kilka szpalerów drzew owocowych tradycyjnych odmian przy drogach. W wydarzeniu uczestniczył marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

W ubiegłym roku Urząd Marszałkowski – dla uczczenia 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II – zainicjował projekt „Owoce Pamięci”. Zakłada on szereg działań związanych z zachowaniem tradycyjnych odmian drzew owocowych w regionie poprzez tworzenie sadów, szpalerów, ale i i innych form nasadzeń.

Podczas spotkania z mieszkańcami Grzegorz Schreiber podkreślał, że projekt wpisuje się również w założenia Strategii Województwa Łódzkiego, wśród których jest między innymi ochrona i kształtowanie krajobrazu.

W ubiegłym roku w ramach projektu „Owoce Pamięci” w województwie łódzkim posadzono niemal 1,2 tys. drzew: jabłoni, grusz, śliw, wiśni, czereśni i pigw. Założono 20 sadów, szpalerów i alei.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy