Nowy numer 47/2022 Archiwum

Pasterz niezłomny

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście obchodziła 40. rocznicę śmierci patrona.

W piątek, 28 maja, w 40 rocznicę śmierci społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wraz ze sztandarem szkoły zgromadziła się w parafii Opieki Matki Bożej Bolesnej na uroczystej Eucharystii. Mszę św. sprawował ks. Jakub Kita, który modlił się za dyrekcję, nauczycieli, pracowników i uczniów placówki.

– Dziś przywołujemy tego wielkiego Polaka, można by powiedzieć nawet wielkiego apostoła, który był bardzo odważnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Wystarczy pomyśleć, w jakich czasach przyszło mu żyć, przyszło kierować Kościołem, dlatego mówimy o nim niezłomny pasterz – mówił ks. Jakub Kita. Kapłan wiele miejsca poświecił wierze i odwadze ks. prymasa, a także jego ogromnemu nabożeństwu do Matki Bożej. Przypomniał także ABC Społecznej Krucjaty Miłości.

Na zakończenie Eucharystii głos zabrała dyrektor placówki Katarzyna Wyszkowska, która wspomniała, że społeczność szkoły już po raz 20. gromadzi się w tej świątyni by obchodzić swoje święto patronalne. Dyrektor złożyła także wszystkim życzenia. Życzyła, "by wiara, miłość i nadzieja prymasa kardynała Wyszyńskiego była ich wiarą, miłością i nadzieją i aby jego ABC krucjaty miłości było ich dniem codziennym".  W dniu patrona w szkole nie było lekcji. Były za to wystawa, konkursy i inne okolicznościowe zajęcia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy