XXVI ŁPPM wyruszy na szlak

Od dziś do 15 czerwca organizatorzy XXVI Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę przeprowadzają ankietę, która pozwoli im na dokładne zaplanowanie przejścia, noclegów i wydarzeń towarzyszących pielgrzymce. Wspólnota ruszy na szlak 6 sierpnia.

Drugi rok z rzędu ŁPPM mierzy się z organizacją wędrówki z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, troską o zdrowie pątników i jednoczesną potrzebą pielgrzymowania do tronu Pani Jasnogórskiej.

W ubiegłym roku na szlak wyruszyła grupa "szara", czyli służby pielgrzymki, które poniosły intencje setek pątników. W tym roku na szlak wyruszą także pozostali pątnicy, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego podczas stanu epidemii COVID-19 w Polsce.

Jednym z ważniejszych punktów dokumentu jest rekomendacja, by "...maksymalna liczba pątników biorących udział w pielgrzymce wynosiła 300 osób. Do ww. zalecanego limitu osób biorących udział w pielgrzymce nie wlicza się osób, które otrzymały pełny cyklem szczepień przeciwko COVID-19 szczepionką zarejestrowaną w Unii Europejskiej".

Dlatego od dziś, tj. 1 czerwca do 15 czerwca na stronie internetowej pielgrzymki a także na profilu facebookowym "Pielgrzymka łowicka" każdy, kto chce podjąć trud pielgrzymowania, proszony jest o wypełnienie ankiety, w której należy zadeklarować udział w pielgrzymce oraz udzielić informacji na temat szczepienia.

– Chcemy jak najlepiej przygotować się do wędrówki, by zapewnić bezpieczeństwo i komfort pielgrzymowania zarówno pątnikom, jak i gospodarzom, którzy przez 25 lat podejmowali nas na trasie, czekają na nas na postojach, odwiedzają na noclegach. Nie chcemy stwarzać zagrożenia, nikogo narażać lecz ponieść wszystkie intencje własne i tych, którzy proszą nas o modlitwę. Chcemy prosić też o ustanie pandemii – mówi ks. Tomasz Stępniak, przewodnik ŁPPM. – Na pewno w tym roku nastawiamy się na nocleg w namiotach. Resztę zasad, wymagań podamy po 15 czerwca, gdy będziemy już wiedzieć, ilu pątników chce wyruszyć na szlak – dodaje ksiądz przewodnik.

Ankieta pozwoli na dokładniejsze zaplanowanie przebiegu pielgrzymki i spełnienia wymagań sanitarnych. Jednak wypełnienie ankiety nie jest równoznaczne z zapisami na pielgrzymkę. Te rozpoczną się 1 lipca, online.

XXVI Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę tradycyjnie ruszy 6 sierpnia z Łowicza. W tym roku pielgrzymi będą wędrować pod hasłem "Sęk w tym, jak zostać świętym? Św. Józefie - módl się za nami!". Przez 9 dni wędrówki pątnicy będą szukać, rozważać i analizować obecność, postawę św. Józefa w ich codzienności. Pomagać w tym będą konferencje, modlitwa Różańcowa oraz codzienna Eucharystia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..