Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

XXVI ŁPPM wyruszy na szlak

Od dziś do 15 czerwca organizatorzy XXVI Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę przeprowadzają ankietę, która pozwoli im na dokładne zaplanowanie przejścia, noclegów i wydarzeń towarzyszących pielgrzymce. Wspólnota ruszy na szlak 6 sierpnia.

Drugi rok z rzędu ŁPPM mierzy się z organizacją wędrówki z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, troską o zdrowie pątników i jednoczesną potrzebą pielgrzymowania do tronu Pani Jasnogórskiej.

W ubiegłym roku na szlak wyruszyła grupa "szara", czyli służby pielgrzymki, które poniosły intencje setek pątników. W tym roku na szlak wyruszą także pozostali pątnicy, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego podczas stanu epidemii COVID-19 w Polsce.

Jednym z ważniejszych punktów dokumentu jest rekomendacja, by "...maksymalna liczba pątników biorących udział w pielgrzymce wynosiła 300 osób. Do ww. zalecanego limitu osób biorących udział w pielgrzymce nie wlicza się osób, które otrzymały pełny cyklem szczepień przeciwko COVID-19 szczepionką zarejestrowaną w Unii Europejskiej".

Dlatego od dziś, tj. 1 czerwca do 15 czerwca na stronie internetowej pielgrzymki a także na profilu facebookowym "Pielgrzymka łowicka" każdy, kto chce podjąć trud pielgrzymowania, proszony jest o wypełnienie ankiety, w której należy zadeklarować udział w pielgrzymce oraz udzielić informacji na temat szczepienia.

– Chcemy jak najlepiej przygotować się do wędrówki, by zapewnić bezpieczeństwo i komfort pielgrzymowania zarówno pątnikom, jak i gospodarzom, którzy przez 25 lat podejmowali nas na trasie, czekają na nas na postojach, odwiedzają na noclegach. Nie chcemy stwarzać zagrożenia, nikogo narażać lecz ponieść wszystkie intencje własne i tych, którzy proszą nas o modlitwę. Chcemy prosić też o ustanie pandemii – mówi ks. Tomasz Stępniak, przewodnik ŁPPM. – Na pewno w tym roku nastawiamy się na nocleg w namiotach. Resztę zasad, wymagań podamy po 15 czerwca, gdy będziemy już wiedzieć, ilu pątników chce wyruszyć na szlak – dodaje ksiądz przewodnik.

Ankieta pozwoli na dokładniejsze zaplanowanie przebiegu pielgrzymki i spełnienia wymagań sanitarnych. Jednak wypełnienie ankiety nie jest równoznaczne z zapisami na pielgrzymkę. Te rozpoczną się 1 lipca, online.

XXVI Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę tradycyjnie ruszy 6 sierpnia z Łowicza. W tym roku pielgrzymi będą wędrować pod hasłem "Sęk w tym, jak zostać świętym? Św. Józefie - módl się za nami!". Przez 9 dni wędrówki pątnicy będą szukać, rozważać i analizować obecność, postawę św. Józefa w ich codzienności. Pomagać w tym będą konferencje, modlitwa Różańcowa oraz codzienna Eucharystia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy