Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Pielgrzymkowe odliczanie - dzień 1.

Wielkimi krokami zbliża się VIII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Czas dzielący nas od spotkania chcemy odliczać refleksją nad ośmioma błogosławieństwami. Rozważania przygotował dla nas bp Andrzej F. Dziuba.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zachęcamy wszystkie panie do duchowego przygotowania się do naszego dorocznego spotkania, które w tym roku odbędzie się 12 czerwca w Suserzu, gdzie cześć odbiera Matka Boża Uzdrowienie Chorych. W tym roku naszym hasłem są pierwsze słowa zaczerpnięte z modlitwy Pozdrowienia anielskiego: "Zdrowaś, Maryjo!".

Zanim spotkamy się z Bożą Lekarką, której powierzymy wszystkich chorych, cierpiących, a także osoby im posługujące, zanim spotkamy się z 21 świętymi i błogosławionymi kobietami, zanim zgromadzimy się na wspólnej modlitwie, przez osiem dni będziemy duchowo wędrowały, pochylały się nad programem duchowym, który wskazał nam Jezus.

Osiem błogosławieństw stanowi streszczenie doskonałości chrześcijańskiej. Są one wskazówkami, jak należy działać i jaką postawę przyjąć, aby wejść do królestwa Bożego. Zostały wygłoszone przez Jezusa podczas Kazania na Górze i spisane przez św. Mateusza w jego Ewangelii (Mt 5, 3-11). Nauka Jezusa jest drogowskazem dla każdego chrześcijanina. Jesteśmy jeszcze w drodze i Jezus wskazuje nam kierunek. Program ośmiu błogosławieństw to apel do serc, to nasza przepustka do świętości.

Dzień pierwszy. Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

Błogosławieni ubodzy w duchu
bp Andrzej F. Dziuba

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy