Nowy numer 30/2021 Archiwum

Zmiany personalne w diecezji

Kuria Diecezjalna łowicka ogłosiła dziś - 23 czerwca - zmiany personalne. Posługę na nowych parafiach kapłani rozpoczną w pierwszą niedzielę lipca.

Zwolnienia i mianowania z poszczególnych urzędów odbyły się na stanowiskach w Kurii Diecezjalnej łowickiej.

Ponadto nastąpiły 22 zmiany wśród administratorów i proboszczów parafii. Większość z nich obejmuje "awans" z administratora na proboszcza, są jednak zmiany personalne w parafiach: Trębki, Luszyn, Sanniki, Rybno, Giżyce, Kiernozia, Korabiewice, Żelazna, Dzierzbice, Grochów, Brzozów i Witonia.

Na stanowiskach wikariuszy parafii nastąpiły aż 32 zmiany. Wymiana kapłańska nastąpi m.in. w parafiach: św. Wawrzyńca w Sochaczewie, NSPJ w Skierniewicach, Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie, Wniebowzięcia NMP w Rawie Mazowieckiej i Łowiczu, św. Katarzyny w Rzeczycy, Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu.

Kapłani w dotychczasowych miejscach swojej posługi Msze św. tzw. pożegnalne będą sprawować w ostatnią niedzielę czerwca. Od 1 lipca rozpoczną posługę w nowych miejscach.

Dekret posługi na pierwszej parafii otrzymali także neoprezbiterzy - ks. Hubert Siepert, ks. Adam Łukaszewicz i ks. Artur Kosiorek.

Lista wszystkich zmian znajduje się w załączniku:

Zmiany personalne 2021

Zmiany personalne 2021   Zmiany personalne 2021
Zmiany personalne 2021   Zmiany personalne 2021
Zmiany personalne 2021   Zmiany personalne 2021
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama