Żyrardów. Dzień skupienia Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej przejdź do galerii

Tuż przed wakacjami członkowie Ruchu Światło-Życie spotkali się na modlitwie i ostatnich ustaleniach przed czasem rekolekcji i kolejnych etapów formacji. Podczas spotkania wybrane małżeństwa zostały włączone do stałej formacji w ramach kręgów Domowego Kościoła istniejących w diecezji.

Tym razem w parafii św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie członkowie Ruchu Światło–Życie diecezji łowickiej spotkali się na współnej modlitwie. To jedno z pierwszych liczniejszych spotkań po okresie izolacji wywołanym pandemią.

Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty i modlitwą do Ducha Świętego, którą poprowadził moderator diecezjalny ks. Sylwester Bernat. W formację Ruchu Światło–Życie w diecezji zaangażowane są także siostry niepokalanki, które poprowadziły Koronkę do Miłosierdzia Bożego wraz z rozważaniami na podstawie Dzienniczka św. s. Faustyny.

Punktualnie o 15.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył neoprezbiter ks. Hubert Siepert. Liturgia postawiła przed wiernymi tajemnicę zaufania Chrystusowi, który prowadzi Apostołów i panuje nad całością stworzenia. W perspektywie tej prawdy wiary, starali się spojrzeć na Ruch Światło–Życie w diecezji łowickiej, na życie swoich rodzin, a także na zbliżające się rekolekcje, jako czas świętych ćwiczeń, w których będą usiłowali jeszcze lepiej niż na co dzień usłyszeć głos Wszechmogącego.

Podczas homilii, którą wygłosił ks. Dariusz Kozłowski SDB – proboszcz salezjańskiej parafii, usłyszeli przypomnienie o miłości Boga i trzech niezwykle ważnych postaciach dla Kościoła: św. Janie Pawle II, ks. Stefanie Wyszyńskim i ks. Franciszku Blachnickim, który zmienił Polskę.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..