Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Żyrardów. Dzień skupienia Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej przejdź do galerii

Tuż przed wakacjami członkowie Ruchu Światło-Życie spotkali się na modlitwie i ostatnich ustaleniach przed czasem rekolekcji i kolejnych etapów formacji. Podczas spotkania wybrane małżeństwa zostały włączone do stałej formacji w ramach kręgów Domowego Kościoła istniejących w diecezji.

W ramach Ruchu Światło–Życie funkcjonuje jego gałąź rodzinna, w której małżeństwa razem z dziećmi wzrastają ku świętości. Pod koniec eucharystycznego spotkania wybrane małżeństwa po odpowiednim przygotowaniu zostały włączone do stałej formacji w ramach kręgów Domowego Kościoła istniejących w diecezji.

Z rąk odpowiedzialnych – pary diecezjalnej i moderatora DK ks. Pawła Pietrzaka – małżonkowie otrzymali świecę: znak wiary i czuwania w budowaniu świętych związków wedle reguł, jakie pozostawił nam sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

Mszę Świętą zakończyło prymicyjne błogosławieństwo, którego udzielił ks. Hubert Siepert. Ostatnim punktem dnia wspólnoty było spotkanie w grupach rekolekcyjnych, gdzie członkowie mogli ucieszyć się swoją obecnością i zachęcić do wyjazdów tych, którzy jeszcze mają wątpliwości.

Nie zabrakło lodów i słodkiego poczęstunku, o który zadbali księża salezjanie. Spotkanie zakończyło się krótką modlitwą w intencji wszystkich uczestników zbliżających się rekolekcji. Na czas wakacji uczestnikom pobłogosławił ks. Tomasz Staszewski.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy