Nowy numer 37/2021 Archiwum

Chąśno Drugie. Otwarcie i poświęcienie Domu Kultury i Biblioteki

W gminie Chąśno Drugie w powiecie łowickim otwarty został po rozbudowie Gminny Dom Kultury i Biblioteka Publiczna. Samorząd województwa łódzkiego przekazał na ten cel blisko pół miliona złotych.

W wydarzeniu, które miało miejsce 10 lipca uczestniczyli mieszkańcy, samorządowcy i zaproszeni goście. Wstęgę uroczyście przecięli członek zarządu województwa Robert Baryła, radny Sejmiku Waldemar Wojciechowski, wicestarosta łowicki Piotr Malczyk oraz wójt gminy Chąśno Dariusz Reczulski. Następnie budynek poświęcił ks. Zbigniewa Przerwę, proboszcza parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu.

Chąśno Drugie. Otwarcie i poświęcienie Domu Kultury i Biblioteki

Obiekt będzie służył lokalnej społeczności. Poprawi nie tylko dostęp do usług w sferze kultury ale będzie również miejscem spotkań, szkoleń, zebrań i innych wydarzeń integrujących mieszkańców.

– Każda inwestycja w kulturę służy lokalnej społeczności i jest powodem do radości. Wszyscy doskonale wiemy jak ogromne znaczenie ma dostęp do kultury. Pandemia pokazała nam jak trudno jest funkcjonować, kiedy mamy mocno ograniczony dostęp do wydarzeń kulturalnych – powiedział Robert Baryła.

Obiekt, w którym przed rozbudową mieściła się strażacka remiza, zyskał nowoczesny wygląd. Budynek wyposażony został w zaplecze kuchenne, dużą salę, a także miejsce do garażowania samochodu strażackiego.

Warto wspomnieć, że w Domu Kultury w Chąśnie Drugim do tej pory odbywały się między innymi zajęcia taneczne, nauki gry na instrumentach klawiszowych, czy karate. Na przebudowę i rozbudowę budynku OSP na Dom Kultury gmina Chąśno otrzymała od Urzędu Marszałkowskiego dotację w wysokości 499 976 zł. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Całkowita wartość projektu to 991 623,88 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama