II Pielgrzymka Rowerowa

Na Jasną Górę po raz drugi wyruszyli cykliści z Sochaczewa. W 13-osobowej grupie, obok świeckich w różnym wieku, pielgrzymowały dwie siostry - Marietta, misjonarka Krwi Chrystusa, i Marianna, służebniczka śląska.

Cykliści w drogę wyruszyli w czwartek 22 lipca po Mszy św. w Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie. Eucharystii przewodniczył ks. Jakub Zakrzewski. Kapłan życzył pielgrzymom, by ich jazda do tronu Pani Jasnogórskiej była odkrywaniem Bożej miłości, szukaniem Boga na modlitwie, w mijanych krajobrazach, nawiedzanych kościołach, a także odkrywaniem Go w drugim człowieku. - Niech to pielgrzymowanie będzie głoszeniem innym tego, że Jezus zmartwychwstał, że On żyje, że to jest fundament naszej wiary - mówił ks. Zakrzewski.

II Pielgrzymka rowerowa

II Pielgrzymka rowerowa

II Pielgrzymka rowerowa

Na zakończenie Eucharystii pielgrzymi otrzymali osobiste błogosławieństwo, po które podchodzili procesyjnie. Przed wyruszeniem w drogę ks. Jakub poświęcił rowery i cyklistów. O szczęśliwą drogę dla jadących prosiły także dzieci z Przedszkola Niepublicznego Diecezji Łowickiej im. św. Aniołów Stróżów, które radośnie żegnały pątników. Przedszkolaki w intencji wyjeżdżających odmówiły i zaśpiewały modlitwę do swoich patronów - Świętych Aniołów Stróżów.

II Pielgrzymka rowerowa

II Pielgrzymka rowerowa

II Pielgrzymka rowerowa

Podczas drogi cykliści będą realizowali program duchowy. Każdego dnia będą Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, pieśni pielgrzymkowe, modlitwa różańcowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia, a także Eucharystia i konferencje śp. ks. Piotra Pawlukiewicza.

- Ostatnie półtora roku było czasem trudnym, w którym wiele osób doświadczało niepewności, lęku. Mamy nadzieję, że konferencje pomogą nam odnaleźć się w nowej rzeczywistości, będą dla nas umocnieniem wiary i podpowiedzią, co robić, by być bliżej Boga - mówi Jolanta Gonta.

Patronem pielgrzymki, jak w ubiegłym roku, został sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, którego fotografia przez cały czas towarzyszy pielgrzymom. - To dla nas ważna postać - mówi s. Marietta.

Misjonarka podkreśla, że w drogę wyruszyła ekipa, która jest ze sobą zżyta jak rodzina. - Już w zeszłym roku zawiązały się między większością osób przyjacielskie relacje. Myślę, że dlatego też w tym roku, z potrzeby serca, ponownie udało się nam zorganizować wyjazd. Zeszłoroczne pielgrzymowanie niosło nas przez cały rok, dlatego chcieliśmy je powtórzyć - dodaje.

Cykliści przed tron Czarnej Madonny dotrą w niedzielę 25 lipca.

II Pielgrzymka rowerowa

II Pielgrzymka rowerowa

II Pielgrzymka rowerowa II Pielgrzymka rowerowa

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..