Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Integracja na rowerach i przy wiosłach

W czwartek 29 lipca odbył się spływ kajakowy, zorganizowany przez ks. Rafała Banasiaka, proboszcza parafii św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Kiernozi.

W spływie przyjaźni i integracji wzięły udział 32 osoby. Trasa wiodła z Łowicza do Bednar. Zorganizowanie wspólnego odpoczynku, tym razem w kajakach, to kolejna inicjatywa, z jaką wyszedł nowy proboszcz parafii w Kiernozi.

Pierwszą był I Rowerowy Rajd Parafialny, zorganizowany 13 lipca, w odpust parafialny św. Małgorzaty. Inicjatywa spotkała się z ciepłym przyjęciem i bardzo dużym odzewem. W rowerowej wyprawie wzięło udział ponad 200 osób. 14-kilometrową trasę poprowadzono po miejscowościach należących do parafii. Grupę cyklistów poprowadzili druhowie z OSP Kiernozia. W połowie drogi na cyklistów czekał mały poczęstunek. Przejazd miał formę rekreacyjną. Nowy proboszcz w ten sposób chciał podkreślić ważne wydarzenie, jakim jest odpust. Wspólna przejażdżka była także okazją do poznania parafian.

Po pierwszym integracyjnym sukcesie kapłan zaproponował kolejną formę wspólnego spędzenia czasu - spływ kajakowy. Także ta propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem wiernych. – Ksiądz Rafał jest w naszej parafii kilka tygodni, a już zorganizował rajd rowerowy, zachęcił wiernych do wspólnego malowania parkanu przy kościele, a teraz zaproponował integrację przy wiosłach. Cieszymy się bardzo z tych inicjatyw, bo dzięki nim czujemy się wspólnotą nie tylko w kościele - mówi jedna z parafianek.

Kapłan nie zamierza spocząć na laurach. Pomiędzy 16 a 19 sierpnia parafia organizuje rowerową pielgrzymkę do Kodnia, a później - 30 sierpnia - autokarową pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy