Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Łódzkie gra w szachy o Puchar Polski

Teatr Wielki w Łodzi stanie się areną... szachową. Kilkuset zawodników - od arcymistrzów po amatorów - stanie do walki o Puchar Polski.

Imprezę zapowiedzieli na konferencji prasowej marszałek Grzegorz Schreiber (ponieważ województwo łódzkie jest głównym partnerem tej edycji turnieju) i prezes Polskiego Związku Szachowego Radosław Jedynak.

Łódzkie gra w szachy o Puchar Polski

Puchar Polski to jedna z najważniejszych imprez szachowych w kraju. W Łodzi 7 i 8 sierpnia zostanie zorganizowana druga z trzech edycji zawodów, które składają się na Grand Prix.

Łódzkie gra w szachy o Puchar Polski

- Zaangażowaliśmy się w naukę dzieci gry w szachy w szkołach. Aby jednak młodzi mieli dobre wzorce, muszą zobaczyć dużą imprezę. A do Łodzi przyjadą najlepsi zawodnicy w kraju. Dlatego wszystkich serdecznie zapraszam - mówił marszałek Schreiber.

Pierwszego dnia odbędą się kwalifikacje w szachach szybkich, w których partia może trwać 10 minut, a drugiego - finały szachów szybkich oraz turniej szachów błyskawicznych.

- Rozgrywki są otwarte dla wszystkich. Mamy zgłoszenia arcymistrzów i mistrzów szachowych, ale zapraszamy również amatorów, którzy chcieliby spróbować swoich sił - mówi prezes Jedynak. - Wierzę, że dzięki takim imprezom oraz inicjatywom, które w Łódzkiem są podejmowane w szkołach, Łódź po raz kolejny stanie się szachową stolicą Polski.

Na zawody można się jeszcze zapisać na stronie internetowej: chessmanager.com albo za pośrednictwem strony Polskiego Związku Szachowego. Organizatorzy zapraszają również do kibicowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy