Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

XXVI ŁPPM. Uroczysty apel przed wyruszeniem na szlak

W kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu uroczystym apelem z udziałem bp. Andrzeja F. Dziuby i bp. Wojciecha Osiala rozpoczęto duchowe pielgrzymowanie z XXVI ŁPPM. To fizyczne wszystkie 10 grup podejmie 6 sierpnia rano, po Mszy św. w katedrze łowickiej.

Na wieczornej modlitwie w WSD zgromadzili się pątnicy grup cytrynowej i błękitnej, którzy już dziś podjęli trud wędrówki w intencjach wszystkich pielgrzymów. Widoczna była także grupa zielona, na czele z przewodnikiem ks. Łukaszem Gawrzydkiem, którzy poprowadzili modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

Apel na dzień przed wyruszeniem w drogę to już tradycja. To podczas niego pielgrzymi oddają się w opiekę Matce Najświętszej, Jej powierzają trud pielgrzymowania i proszą o wstawiennictwo, by bezpiecznie dojść do celu, którym jest Jej tron.

Grupa błękitna (Sochaczew) i cytrynowa (Żychlin) pierwszy dzień wędrówki ma już za sobą.   Grupa błękitna (Sochaczew) i cytrynowa (Żychlin) pierwszy dzień wędrówki ma już za sobą.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość
  
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

W tym roku do Maryi pielgrzymi wędrują ze św. Józefem, patronem tego roku i postacią, którą przez 9 dni pielgrzymi będą odkrywać. Rozważania oparte były na postawach ziemskiego ojca Jezusa - jego ufności, oddaniu, pracowitości, uczciwości.

Koronką do św. Józefa i dziesiątką Różańca zgromadzeni w WSD modlili się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, ale także w intencji wszystkich ojców, by potrafili przyprowadzać swoje dzieci do Boga i umacniać relacje małżeńskie i rodzinne na wzór Świętej Rodziny.

Bp Andrzej F. Dziuba kilkakrotnie odwiedzi pątników na szlaku.   Bp Andrzej F. Dziuba kilkakrotnie odwiedzi pątników na szlaku.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Słowo do pielgrzymów skierował także bp Dziuba. Pasterz diecezji nawiązał do tegorocznego hasła ŁPPM: "Sęk w tym, jak zostać świętym". - Jeśli zdecydowaliście się wyruszyć, podjąć trud wędrówki do Maryi, to już jesteście o krok bardziej święci. Odkrywajcie świętość nie tylko przez 9 dni wędrówki, ale już przez całe życie. Dążcie do niej i każdego dnia stawajcie się świętsi, pamiętając, że wszyscy zaczynamy jako grzesznicy - mówił bp Dziuba.

Jutro o 7.00 w katedrze łowickiej odbędzie się uroczysta Eucharystia, która rozpocznie XXVI ŁPPM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy