Nowy numer 22/2023 Archiwum

Misje św. w Lubani

W parafii Przemienienia Pańskiego w Lubani zakończyły się trwające 6 dni misje święte.

Misje święte są szczególnym rodzajem otwartych rekolekcji. W parafii przeprowadza się je zazwyczaj co 10 lat. W Lubani nauki głosił ks. Jacek Sereda, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin diecezji siedleckiej. Kapłan wiele miejsca poświęcił miłości, rodzinie, wzajemnemu szacunkowi. Podjął też wiele innych zagadnień z obszaru teologii małżeństwa i rodziny.

Podczas rekolekcji nastąpiło odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Rekolekcjonista zachęcał wiernych do tego, aby nosili zewnętrzne znaki wiary (medaliki, krzyżyki). Osoby, które nie miały poświęconych dewocjonaliów, mogły to zrobić podczas rekolekcji.

Ważnym dniem misji był dzień odpustu parafialnego. Tego dnia uroczystą sumę, obok rekolekcjonisty, sprawowali także pochodzący z parafii ks. Grzegorz Kalwarczyk oraz wikariusz z parafii św. Floriana w Mogielnicy, który z wiernymi przybył do Lubani z pieszą pielgrzymką. Z licznie zebranymi wiernymi modli się także księża z dekanatu.

Po sumie przy kościele stanął duży drewniany krzyż misyjny. Jak świadczyli wierni, czas misji był dla nich czasem pełnym modlitwy i łask.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast