Nowy numer 08/2024 Archiwum

Głowieński kapłan doceniony przez miasto

Ksiądz Zbigniew Kielan otrzymał od przewodniczącego Rady Miejskiej Grzegorza Szkupa i burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka wyrazy uznania oraz podziękowanie za nieoceniony wkład w życie miasta w trakcie posługi duszpasterskiej w parafii św. Jakuba Apostoła.

Zarówno burmistrz, jak i przewodniczący podkreślali jego pomoc potrzebującym i wiele niezwykle cennych inicjatyw, m.in. zaangażowanie w powstanie kaplicy w głowieńskim szpitalu czy zainicjowaną w najtrudniejszym czasie pandemii zbiórkę pieniędzy na zakup potrzebnego placówce respiratora. „Dziękujemy za piękne świadectwo służby kapłańskiej. Wyrażamy satysfakcję i radość, że posługa duszpasterska wśród głowian, rozpoczęta przed laty w parafii św. Jakuba Apostoła, jest przez Księdza kontynuowana w parafii pw. św. Barbary” – czytamy w liście gratulacyjnym.

Głowieński kapłan doceniony przez miasto   Archiwum UM Głowno

Ks. Zbigniew Kielan otrzymał oprócz listu gratulacyjnego także obrazek namalowany przez podopiecznego Środowiskowego Domu Samopomocy w Głownie, książkę „Głowno dzieje miasta”, a także upominek. – Było to dla mnie zaskoczenie, że również władze świeckie doceniły i zauważyły moją pracę i posługę. To motywacja do tego, by angażować się jeszcze bardziej w działalność duszpasterską i społeczną – powiedział ks. Kielan.

Do podziękowań władz miasta dołączyło się wielu mieszkańców Głowna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy