Nowy numer 42/2021 Archiwum

Jaktorów. Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny przejdź do galerii

Relikwie św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny zagościły w parafii Świętej Rodziny w Jaktorowie. Od dziś wierni będą przyzywać wstawiennictwa świętych, prosząc za swoje rodziny i wypraszając potrzebne łaski tym, którzy najbardziej potrzebują Bożego Miłosierdzia.

Kult papieża Polaka i apostołki Miłosierdzia w parafii trwa od kilku lat. W każdy piątek wierni gromadzą się na Koronce do Miłosierdzia Bożego, a wstawiennictwa św. Jana Pawła II przyzywają, modląc się za rodziny. – Chcieliśmy czuć ich obecność i wstawiennictwo jeszcze mocniej. Stąd też pomysł, by wystąpić z prośbą o przyznanie relikwii dla parafii. Udało się i dziś możemy uczestniczyć w tej pięknej uroczystości i nie ustawać w modlitwie za wstawiennictwem świętych – mówi proboszcz parafii.

Ks. Wiesław Skonieczny, proboszcz parafii, po relikwie wybrał się z parafianami.   Ks. Wiesław Skonieczny, proboszcz parafii, po relikwie wybrał się z parafianami.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Relikwiarze zostały zainstalowane tuż przy tabernakulum, zgodnie z tryptykiem, na którym św. Jan Paweł II i św. Faustyna wskazują na Chrystusa Miłosiernego.

O nauczaniu, postawie i ufności, której powinniśmy uczyć się od świętych, mówił w homilii ks. Dariusz Kozłowski SDB, który przez 10 lat kierował salezjańską placówką w Krakowie i często spotykał się z nauczaniem, świadkami i czcicielami papieża Polaka. – Cieszy fakt, że coraz więcej parafii przyjmuje relikwie św. Jana Pawła II. Cieszy, że ludzie chcą powracać do jego nauczania, przybliżać się do Boga poprzez słowa, które dla wielu były pokrzepieniem, drogowskazem, nadzieją – mówił kaznodzieja.

Mszy św. przewodniczył i słowo wygłosił ks. Dariusz Kozłowski SDB, proboszcz parafii św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie.   Mszy św. przewodniczył i słowo wygłosił ks. Dariusz Kozłowski SDB, proboszcz parafii św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Wprowadzenie relikwii św. Faustyny do parafii Świętej Rodziny stało się inspiracją, by dalej zgłębiać tajemnice Bożego Miłosierdzia. Rodziny Domowego Kościoła już teraz zaplanowały pielgrzymkę śladami św. s. Faustyny. Wierni nie ustają także w modlitwie do świętej, której nie zabrakło także podczas uroczystego wprowadzenia.

Ufają, że Apostołka Miłosierdzia wyprosi potrzebne łaski dla tych, którzy najbardziej go potrzebują, a św. Jan Paweł II będzie umacniał ich w modlitwie za rodziny.

Od 5 września w parafii goszczą relikwie św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny.   Od 5 września w parafii goszczą relikwie św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama