Nowy numer 23/2023 Archiwum

Pielgrzymka do Domaniewic

W środę 8 września o godz. 6.30 Z parafii Świętego Ducha wyruszyła piesza pielgrzymka do Domaniewic.

Pątnicy wędrowali do sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych i Pięknej Miłości, gdzie odbywały się uroczystości odpustowe z okazji święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, potocznie zwanego świętem Matki Bożej Siewnej. Z Łowicza na pielgrzymi szlak wyruszyło ok. 100 osób. Obok starszych pątników wędrowała także młodzież z SP nr 3 i Bąkowa Górnego.

Przewodnikiem grupy był ks. Marcin Moks. Po drodze, obok tradycyjnych modlitw, nie zabrakło współczesnych pieśni, świadectw oraz dzielenia się doświadczeniem przeżywania wiary. Uczestnicy pielgrzymki wysłuchali także konferencji, którą wygłosił ks. Roman Sękalski. Kapłan wiele miejsca poświęcił Matce Bożej i historii sanktuarium.

Po dotarciu na miejsce w południe pielgrzymi uczestniczyli w sumie odpustowej, podczas której - z racji dożynek - poświęcono także wieńce i dary przyniesione do ołtarza. Przewodniczył jej ks. Sławomir Sobierajski. W Eucharystii uczestniczyli także pielgrzymi m.in. z Głowna, Łyszkowic i Chruślina.

- Był to bardzo dobry czas - przyznaje ks. Moks. - Pan Bóg pobłogosławił nam dobrą pogodą. Doświadczając trudu pielgrzymowania, oddawaliśmy Bogu nasze intencje, z którymi wędrowaliśmy. Osobiście bardzo cieszyłem się z obecności młodych, którzy wnieśli nie tylko radość, ale i swoje pytania, refleksje - dodaje ks. Marcin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast