Nowy numer 37/2021 Archiwum

Na beatyfikację czekali na kolanach

W związku z wyniesieniem na ołtarze kard. Stefana Wyszyńskiego w kościołach diecezji duszpasterze przygotowali okolicznościowe dekoracje ze zdjęciami hierarchy. Przypominano także jego nauczanie i życiorys. W rawskiej parafii w sobotę 11 września odbyły się czuwania modlitewne.

W parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckej katecheci przygotowali wystawę ukazującą wizytę prymasa w tym mieście. Wierni spotkali się także na wieczornym czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem.   

Wierni modlili się przed Najświętszym Sakramentem.   Wierni modlili się przed Najświętszym Sakramentem.
Ewa Kalinowska

W nabożeństwo wprowadził wiernych ks. Bogumił Karp, rawski dziekan, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP. Po śpiewie, podczas którego na ekranie wyświetlano zdjęcia kard. Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej, i wysłuchaniu ich życiorysów, wierni uczestniczyli w konferencji, którą wygłosił ks. Sylwester Bernat, wikariusz. Kapłan swoje rozważania oparł na zapiskach alumna Stefana, które przyszły błogosławiony do końca życia nosił w brewiarzu. Zostały one napisane w roku 1924 podczas rekolekcji przed święceniami kapłańskimi. W tym "dekalogu" znalazły się m.in. zdania: "Czym wiele, lecz bez gorączki, spokojnie", "Nie trać czasu, gdyż on do ciebie nie należy, życie jest celowe, a więc i każda w nim chwila". "Szanuj każdego, gdyż jesteś odeń gorszy: Bóg pysznym się sprzeciwia". "Miłosierdzie Boże na wieki wyśpiewywał będę".

Konferencję wygłosił ks. Sylwester Bernat.   Konferencję wygłosił ks. Sylwester Bernat.
Ewa Kalinowska

Po konferencji nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwę poprowadziła s. Miriam z młodzieżą z parafii. Na zakończenie zebrani odmówili dziesiątek Różańca, po którym nastąpiło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Spotkanie w kościele zakończył Apel Jasnogórski.

Jak zapowiadają duszpasterze, w każdy trzeci piątek miesiąca w parafii mają się odbywać wieczory modlitwy i uwielbienia Boga połączone z katechezą. Następny wieczór uwielbienia zaplanowano na 15 października. Będzie on dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej.

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama