Nowy numer 42/2021 Archiwum

Nowy wikariusz biskupi

W czwartek 16 września w trakcie kongregacji księży dziekanów ordynariusz diecezji łowickiej bp Andrzej F. Dziuba powołał na stanowisko wikariusza biskupiego ks. kan. Sławomira Sobierajskiego, proboszcza parafii św. Andrzeja w Łęczycy.

Kongregacja odbywała się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Rozpoczęła się wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy seminaryjnej. Modlitwę i rozważania poprowadził ks. dr Piotr Kaczmarek, rektor WSD.

Po błogosławieństwie kapłani udali się do auli. Pasterz diecezji wręczył nominację na wikariusza biskupiego i jednocześnie dyrektora dwóch Wydziałów - Duszpasterstwa i Nauki Katolickiej - ks. prał. Sobierajskiemu. Nowy wikariusz biskupi, dziękując za zaufanie, nie ukrywał, że nowa funkcja jest dla niego dużym wyzwaniem. - Na tyle, na ile będę potrafił, będę starał się swoim doświadczeniem i doświadczeniem księży, z którymi będę się spotykał, służyć diecezji i Kościołowi - mówił. Później kapłan poprowadził dalszą część spotkania.

Sławomir Sobierajski urodził się 9 sierpnia 1964 r. w Ciechanowie. Święcenia kapłańskie przyjął 24 maja 1990 r. w Warszawie z rąk kard. Józefa Glempa. Nowy wikariusz biskupi jest kanonikiem Kolegiackiej Kapituły Skierniewickiej, magistrem licencjatem teologii (katechetyka). Jako wikariusz posługiwał w parafiach: w Międzyborowie, Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Maz., Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu. Posługę proboszcza pełnił w Domaniewicach, a obecnie w parafii św. Andrzeja w Łęczycy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama