Nowy numer 42/2021 Archiwum

Święto to my!

– Dziękuję, że jesteście, że tworzycie to miasto, nasz dorobek, to wydarzenie. Mamy się czym szczycić, mamy powody do dumy. Pracujemy na to cały rok, od tylu już lat, i to dzięki wam, drodzy mieszkańcy, będziemy rozwijać się, iść do przodu i dalej sławić Skierniewice, powiat, województwo i kraj – mówił prezydent Krzysztof Jażdżyk.

W ubiegłym roku, mimo pandemii, wydarzenie odbyło się pod hasłem: „Święto jest w nas!”. Na powrót do tradycyjnej formy celebrowania mieszkańcy czekali 12 miesięcy.

I choć pogoda nie zachęcała do zwiedzania stoisk wystawowych, skakania pod sceną w rytmie najgorętszych hitów i wymusiła drobne zmiany w planach, skierniewiczanie i goście udowodnili, że słońce w sercach wystarczy, by znów świętować „po skierniewicku” – z pełnym zaangażowaniem, uśmiechem i dumą z miasta. Niewielu być może pamięta, że 8 lat temu to właśnie podczas Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw rozpoczęła się nasza akcja ewangelizacyjna „Rośnij z Gościem”.

Inspiracją także dla nazwy akcji ewangelizacyjnej i jej logotypu było właśnie skierniewickie święto. Dziś w ramach tej „marki” prowadzimy m.in. Diecezjalny Dzień Kobiet, Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet, niedzielne rozważania słowa Bożego. W trzeci weekend września to Skierniewice były w centrum uwagi, a kwiaty, owoce, warzywa na ustach wszystkich – w przekazie, degustacjach i kreacjach.•

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama