Nowy numer 42/2021 Archiwum

Dzień pełen wzruszeń

W parafii św. Jakuba Apostoła w Głownie odbył się I Dekanalny Dzień Młodzieży. Pomysłodawcą wydarzenia był ks. Stanisław Banach, dziekan głowieński.

Temat, program i termin głowieńskiego dnia młodzieży zostały ustalone z kapłanami pracującymi w dekanacie. Pierwszy odbywał się pod hasłem: „Źródła radości”, by obrać kierunek na jedyne Źródło, które nigdy nie wysycha, z którego można czerpać nieustannie, a którym jest Jezus Chrystus. Zadany temat pomógł zgłębić ks. Marek Węgrzynowicz, który wygłosił konferencję. – W świecie można znaleźć jedynie krótkotrwałe namiastki szczęścia. Prawdziwego szczęścia nie niszczą ani cierpienie, ani trudne doświadczenia. Budując szczęście na pieniądzach, sławie, nawet przyjaźni, musimy wiedzieć, że te wszystkie rzeczy, relacje, mogą przeminąć. Szczęściem, które jest fundamentem, jest Bóg – przekonywał kapłan.

W centrum wydarzenia była Msza św. W programie były także: grupy dzielenia i działania, świadectwo Pauliny Adamczyk z Kutna, modlitwa wstawiennicza, taniec i zabawa, a także wspólny posiłek. W przygotowanie i poprowadzenie poszczególnych punktów zaangażowała się dziewica konsekrowana Paulina Skrzynecka wraz z członkami młodzieżowej grupy Samuel.

Animatorami grup dzielenia i muzycznymi podczas Mszy św. byli członkowie oazy z Domaniewic. Gościem specjalnym była Karolina Jezierska z Ruchu Czystych Serc, która także zaangażowała się w animację spotkania. Taniec poprowadziła Marlena Kostrzewa z Mocnych w Duchu.

Młodzi chętnie tańczyli wokół kościoła.   Młodzi chętnie tańczyli wokół kościoła.
Archiwum Pauliny Skrzyneckiej

– Każdą taką inicjatywę przyjmuję z wielką radością. Cenię wydarzenia, podczas których młodzież ma okazję pobyć ze sobą i podzielić się przeżywaniem swojej wiary. Mam nadzieję, że po diecezjalnym spotkaniu młodych, które zaplanowaliśmy na 16 października, także inni duszpasterze zdecydują się na podobne, cykliczne spotkania w swoich dekanatach – powiedział bp Andrzej F. Dziuba.

Dni młodych mają być wydarzeniem cyklicznym. Kolejne spotkanie zaplanowano na 6 listopada. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama