Nowy numer 39/2023 Archiwum

Rekolekcje i spotkanie formacyjne

W domu formacyjno-rekolekcyjnym diecezji łowickiej w Spale od 4 do 7 października odbywały się rekolekcje dla kapłanów odpowiedzialnych za Ruch Światło–Życie.

Uczestniczyło w nich 27 księży z ponad 20 diecezji. Rekolekcje głosił ks. Marek Sędek, moderator generalny. Temat wiodący brzmiał: „Nowa kultura, nowy człowiek”, na podstawie pism ks. Franciszka Blachnickiego. W programie każdego dnia były Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja, grupy dzielenia, a także godzina odpowiedzialności i misji.

W trakcie rekolekcji moderator generalny przybył do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na skierniewickim Widoku, gdzie odbywało się comiesięczne spotkanie odpowiedzialnych za wspólnoty oazowe w diecezji łowickiej.

Warto wspomnieć, że comiesięczne spotkania, zapoczątkowane przez ks. Grzegorza Gołębia, odbywają się w diecezji od wielu lat.

Podczas spotkania odpowiedzialni zastanawiali się nad obecnością chrześcijanina w polityce. Ksiądz Sędek podkreślił, że Ruch Światło–Życie staje się ruchem międzynarodowym. Prężnie rozwija się on w Tanzanii czy Stanach Zjednoczonych. – Spotkanie z następcą ks. Blachnickiego było dla nas cennym doświadczeniem. Ksiądz Marek ujął nas wszystkich otwartością, umiejętnością słuchania. Zachęcił nas do aktywności i działania nawet wówczas, gdy w formacji uczestniczy mała grupa osób – mówił ks. Sylwester Bernat, moderator diecezjalny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast