Nowy numer 21/2023 Archiwum

Modlitwa przy relikwiach i piknik

W niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża obchodzono XXI Dzień Papieski. W parafiach budowano żywy pomnik świętemu, zbierając pieniądze na rzecz stypendiów dla zdolnej młodzieży. Przypominano także nauczanie i życie papieża.

W parafii św. Rocha w Boczkach Chełmońskich uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Antoni Pacyfik Dydycz, biskup senior diecezji drohiczyńskiej. Hierarcha w homilii wiele miejsca poświęcił św. Janowi Pawłowi II. Przy stole eucharystycznym wraz z biskupem stanęli także ks. Paweł Rytel-Andrianik, biblista, i ks. Mariusz Szmajdziński, proboszcz.

Parafia w podłowickich Boczkach Chełmońskich należy do wspólnot, które cieszą się obecnością relikwii św. Jana Pawła II. Relikwie do parafii sprowadzono rok temu. W tamtejszej uroczystości uczestniczył kard. Gerhard Ludwig Müller.

Modlitwa przy relikwiach i piknik   Od zeszłego roku w parafii są relikwie św. Jana Pawła II. Błażej Kaliński /Radio Victoria

Po Mszy św. odbył się piknik rodzinny pod patronatem marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Szchreibera. Podczas zabawy promowano zdrową żywość. O smakołyki zadbały Koła Gospodyń Wiejskich. Największą furorę robiły szarlotki. Były też jabłka, soki, herbata. Nie zabrakło też muzyki, o którą zadbał zespół ludowy Boczki Chełmońskie.

Modlitwa przy relikwiach i piknik   Po Mszy odbył się piknik parafialno-rodzinny. Błażej Kaliński /Radio Victoria Modlitwa przy relikwiach i piknik   W programie był występ zespołu Boczki Chełmońskie. Błażej Kaliński /Radio Victoria

– Bardzo się cieszę, że tegoroczne obchody nabrały takiego wymiaru – mówił dla radia Victoria ks. Mariusz Szmajdziński. – Słyszymy, jak wiele złych rzeczy zaczyna się mówić o naszym świętym papieżu, zniekształcając zarówno jego nauczanie, jak i wskazując na jakieś rzekome braki. On nas bronił. Teraz przychodzi czas, gdy my musimy bronić osoby, świętości, godności św. Jana Pawła II. Bardzo dobrą ideą jest Dzień Papieski. Jego sensem powinno być nie tylko zbieranie pieniędzy, ale także ukazanie świętości Jana Pawła II. To czyniliśmy podczas Eucharystii sprawowanej w naszej świątyni. Zaplanowaliśmy też drugą część – piknik parafialno-rodzinny „Na słodko”. Chcemy by to, co stanowi naszą rodzimą, polską, parafialną kulturę, było na chwałę naszego papieża.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast