Nowy numer 42/2021 Archiwum

Dzień Papieski w diecezji

W niedzielę 10 października obchodziliśmy XXI Dzień Papieski. W wielu miejscach odbywały się biegi, kwesty, czuwania. Były też przedstawienia przybliżające życie i nauczanie Ojca Świętego.

Kolejny Dzień Papieski uczczono m.in. w parafii św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy. Tamtejsza młodzież z koła Caritas i schola młodzieżowa pod kierownictwem s. Mirosławy Wojciechowskiej, ks. Cezarego Porady i Beaty Kordysiewicz przygotowały krótkie przedstawienie przybliżające postać św. Jana Pawła II. Pod obrazem Ojca Świętego składano róże. O oprawę sumy zadbał chór Soli Deo.

Przedstawienie w parafii św. Andrzeja w Łęczycy.   Przedstawienie w parafii św. Andrzeja w Łęczycy.
Justyna Rajska

Po Mszach św. młodzież zbierała pieniądze do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia i rozprowadzała wcześniej ciasta. Na tym nie koniec. Zgodnie z tradycją 13, października w Parku Miejskim w Łęczycy odbędzie się 12. edycja Biegu Papieskiego pod hasłem: "Biegamy, bo pamiętamy". Chodziło o zachowanie w pamięci postaci św. Jana Pawła II, a także uczczenie 43. rocznicy rozpoczęcia jego pontyfikatu.

Obok zbiórki do puszek prowadzono także sprzedaż ciast.   Obok zbiórki do puszek prowadzono także sprzedaż ciast.
Justyna Rajska

W Rawie Mazowieckiej o godz. 21 pod pomnikiem św. Jana Pawła II odbyło się czuwanie modlitewne z udziałem władz samorządowych oraz mieszkańców. W ciągu dnia po każdej Mszy św. wierni mogli spotkać się z autorką książki "Zwiastunowi gór", która podzieliła się wspomnieniami o Janie Pawle II. Na koniec każdej Eucharystii wierni otrzymywali błogosławieństwo relikwiami Ojca Świętego. Szczególną oprawę miała Msza św. o godz. 10. Liturgię uświetnił chór parafialny Adalbertus z Białej Rawskiej.

Rawskie czuwanie modlitewne.   Rawskie czuwanie modlitewne.
Archiwum ks. Bogumiła Karpa
W Rawie Mazowieckiej wierni spotkali się z autorką książki "Zwiastunowi z gór".   W Rawie Mazowieckiej wierni spotkali się z autorką książki "Zwiastunowi z gór".
Archiwum ks. Bogumiła Karpa

W Kutnie Dzień Papieski rozciągnięto na dwa tygodnie. W niedzielę 10 października na wszystkich Eucharystiach wspominano świętego papieża. W kolejną niedzielę wierni i kapłani będą czytać teksty św. Jana Pawła II w ramach akcji "Kutno czyta papieża".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama