Nowy numer 22/2023 Archiwum

Prymas i Maryja

W parafii w Mąkolicach zorganizowano i rozstrzygnięto konkurs plastyczny ukazujący bliskość bł. kard. Stefana Wyszyńskiego z Maryją.

W sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Maryja w życiu bł. kard. Stefana Wyszyńskiego”.

Skierowany był do uczniów miejscowej Szkoły Podstawowej. Pomysł zorganizowania konkursu wyszedł od ks. Krzysztofa Przybysza, proboszcza.

– Ksiądz kardynał jest dla mnie bardzo ważną i bliską osobą. Pisałem o nim pracę magisterską. Jej temat pamiętam do dziś: „Motywy patriotyczne w nauczaniu kard. Stefana Wyszyńskiego”. Pochylanie się nad ojczyzną, troska o drugiego człowieka i miłość do Maryi były u niego bardzo widoczne. Myślę, że jego nauka jest dziś bardzo aktualna. Organizując konkurs, chciałem zachęcić także najmłodszych parafian do pochylenia się nad postacią tego wielkiego Polaka, kapłana – wyjaśnia ks. Przybysz.

Na konkurs podzielony na trzy kategorie wiekowe wpłynęło 14 prac plastycznych, wykonanych różnymi technikami. W kategorii klas I–III pierwsze miejsce zajęła – Anna Rogalska, drugie – Kornelia Rożniata, a trzecie – Kacper Dałek, Antoni Kwitkowski.  W klasach IV–VI zwyciężyły – ex aequo – Zuzanna Moszczyńska, która otrzymała także nagrodę specjalną, i Zuzanna Wieteska. Drugie miejsce zdobyła – Paulina Rogalska, zaś trzecie  – Michał Kwitkowski, Małgorzata Rychlik i Wiktoria Becherka.

W klasach VII–VIII najwyżej została oceniona Laura Zjawiona, Drugą nagrodę przyznano Miłoszowi Wieteska, zaś trzecie Klaudii Koślin i Julii Rogalskiej.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe – obrazy prymasa, książki, gry, kalendarze. Dzieci deklarowały, że otrzymane obrazy ks. kard. Stefana Wyszyńskiego zostaną powieszone w ich pokojach. Po gali wręczenia dzieci i ich rodzice uczestniczyli w Mszy św. i modlitwie różańcowej.

Po wręczeniu nagród nagrodzeni uczestniczyli w Eucharystii.   Po wręczeniu nagród nagrodzeni uczestniczyli w Eucharystii.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast