Nowy numer 47/2021 Archiwum

Konkurs o świętych w Pukininie

W Szkole Podstawowej w Pukininie odbył się finał I Miejsko-Gminnego Konkursu Wiedzy Religijnej o Świętych (od tego roku do konkursu dołączyły także szkoły z miasta).

Organizowane co dwa lata edycje za każdym razem dotyczą innego świętego. Tegorocznej towarzyszyły postacie bł. kard. Wyszyńskiego i bł. matki Czackiej.
W konkursie uczestniczyli uczniowie podstawówek z gminy i miasta Rawa Mazowiecka, w sumie 18 osób z 6 szkół.  - W tym roku chodziło nam o przybliżenie dzieciom postaci świętych wyniesionych 12 września na ołtarze i ukazanie ich jako wzoru do naśladowania - wyjaśnia Ewa Gabryszewska-Nogaj, katechetka, jedna z organizatorek. Nauczycielka przyznała, że konkurs o świętych to nie tylko sprawdzian wiedzy, ale także działania wychowawcze, które mają zachęcić młodzież do refleksji nad własnym życiem. To też zachęta do poszukiwania autorytetów, do pracy nad sobą.

Podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie z klas I–III startujący w konkursie mieli za zadanie wykonać - dowolną techniką - pracę plastyczną. Najwyżej oceniono prace Amelii Białek i Amelii Drozd, także ze SP nr 2, oraz pracę Karoliny Duch z SP w Kurzeszynie.

Największą wiedzą wykazały się uczennice SP nr 2 w Rawie Mazowieckiej, które zdobyły wszystkie trzy pierwsze miejsca: I wywalczyła Natalia Machałowska, II - Natalia Budek, a III - Julia Machałowska. - Bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać. Wystartowałam w konkursie, by lepiej poznać te osoby. Konkurs był doskonałą mobilizacją do tego. To, że zostały ogłoszone błogosławionymi, potwierdza, że warto na nich się wzorować - powiedziała N. Machałowska.


Więcej w 47. numerze papierowego wydania "Gościa Łowickiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama