Nowy numer 47/2022 Archiwum

Spotkanie dla małżeństw

W trosce o rodziny ze swojej parafii ks. Zbigniew Kaliński, proboszcz z Budziszewic, postanowił zorganizować "randkę małżeńską". Inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę. Na zaproszenie odpowiedziało 29 par.

W parafii Przemienienia Pańskiego w Budziszewicach spotkanie dla małżonków odbyło się po raz pierwszy. Formuła zawierała modlitwę, dialog małżeński oraz zabawę.

– Pomysł zapraszania małżonków do dialogu jest mi dobrze znany z Ruchu Światło–Życie – mówi ks. Kaliński. – Pierwsza część spotkania, podczas której pary słuchały świadectwa, a potem wprowadzenia do dialogu animowanego przez Bogusławę i Andrzeja Synajewskich z Domowego Kościoła, odbyła się w naszym kościele parafialnym. Druga, taneczno-rozrywkowa – w sali okolicznościowej. Tam oprócz poczęstunku była zabawa, o którą zadbał wodzirej. Po pierwszej randce wiem, że nie było to ostatnie takie spotkanie w naszej parafii. Większość uczestników to moi parafianie. Liczę, że kolejne edycje staną się okazją do ożywienia parafii. Dziś wierni, oprócz udziału w sakramentach, potrzebują także nowych form integracji i budowania wspólnoty – uważa ks. Kaliński.

Pomysł proboszcza bardzo przypadł do gustu małżonkom. Dla większości było to nowe doświadczenie. – Na „randce małżeńskiej” byliśmy po raz pierwszy. Wcześniej uczestniczyliśmy w rekolekcjach, na których był dialog małżeński – mówi Magda Puchta. – Cieszymy się, że udało się nam wyrwać z domu, co przy piątce dzieci nie jest łatwe. Podczas dialogu poruszone zostały bardzo ważne treści. Jesteśmy szczęśliwi, że mieliśmy czas na refleksję, na przemyślenie tego, za co chcemy sobie podziękować, za co przeprosić. Ta rozmowa dużo nam dała. Oboje liczymy na kolejne, podobne spotkania – dodaje.


Więcej o wydarzeniu w 48. numerze papierowego wydania "Gościa Łowickiego" na 5 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy