Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Łowickiego

Łowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 23/2026
    GN 23/2026 Dokument:(9748536,Przyszedł czas na uczynki miłosierdzia względem duszy)
  • GN 22/2026
    GN 22/2026 Dokument:(9738638,Charakterni paziowie Jego Królewskiej Mości Mwangi II)
  • Gość Extra 2/2026 (16)
    Gość Extra 2/2026 (16) Dokument:(9730825,Na tobie zbuduję Kościół)
  • GN 21/2026
    GN 21/2026 Dokument:(9728452,Albo nie słyszą, albo nikt nie woła)
  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
lowicz.gosc.pl → Wiadomości z diecezji łowickiej → Roraty w Nowym Mieście nad Pilicą

Roraty w Nowym Mieście nad Pilicą przejdź do galerii

W pierwszych Roratach w Nowym Mieście uczestniczył bp ordynariusz.  
W pierwszych Roratach w Nowym Mieście uczestniczył bp ordynariusz.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Zgodnie z tradycją, parafia Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą pierwsze Roraty przeżywała z bp. Andrzejem F. Dziubą, ordynariuszem łowickim.

Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

|

30 listopada 2021 GOSC.PL

dodane 30 listopada 2021
0 FB Twitter
drukuj wyślij

Z pasterzem diecezji modlili się ks. Andrzej Sylwanowicz, sekretarz biskupa, i kapłani posługujący w parafii na czele z ks. Mariuszem Zembrzuskim, proboszczem.

Na progu liturgii biskup, otoczony gromadą dzieci, wszedł procesyjnie do świątyni. Panujący półmrok rozświetlały światła lampionów przyniesionych przez dzieci i młodzież z parafii.

– Czas Adwentu to czas przygotowania się na wielką radość wcielenia Jezusa Chrystusa. Chodzenie w radości jest pewnym wymaganiem, zwłaszcza w naszych czasach. Okoliczności życia i wydarzenia, które napotykamy, zamiast radości często przynoszą smutek. A gdyby jeszcze głębiej spojrzeć w serce człowieka, czasem tym trudniej mówić o radości, tym trudniej pokazać, że nasza manifestowana na zewnątrz radość jest także w naszych sercach i jest prawdziwa – mówił w homilii biskup. Hierarcha, zwrócił uwagę na jeden z ważnych elementów radości, jakim jest pokój. – On pozwala uczciwie żyć i pracować, doznawać bezpieczeństwa i radości. Konieczne jest w sercu nastawienie pokojowe, uwolnienie się od żądzy agresji, od żądzy wykorzystywania drugiego człowieka – mówił. Na zakończenie homilii biskup jako przewodniczkę Adwentu wskazał Matkę Najświętszą, która da nam Księcia Pokoju. – Niech Ona doprowadzi was – jak mówi dekoracja – do Betlejem
– życzył.

Na zakończenie Eucharystii proboszcz, a także przedstawiciele parafii złożyli biskupowi życzenia imieninowe.

Dziękując za życzenia i wspólną modlitwę bp Dziuba wyznał, że w diecezji mamy wiele miast, ale Nowe jest tylko jedno. - Stąd ja stary przyjeżdżam do Nowego, aby się odmłodzić i w ten sposób lepiej z pomocą was i waszych modlitw lepiej pracować. Dziękuję za słowa życzeń, za modlitwy, za towarzyszenie mi i diecezji w posłudze. Jesteście szczególnie uprzywilejowani, bo macie współpatrona diecezji bł. ojca Honorata, patrona miasta, wielkiego syna, który kochał Boga i Ojczyznę i dał wam tutaj w Nowym Miecie tyle wspaniałych przykładów życia zakonnego - powiedział bp Dziuba

Po Mszy św. wszyscy otrzymali znaczki z napisem: „Droga do Betlejem”, które z dumą będą nosić przez cały Adwent. Dostali je także kapłani oraz ordynariusz diecezji.

Roraty w Nowym Mieście nad Pilicą

« ‹ 1 › »
Roraty 2021. Nowe Miasto

Foto Gość DODANE 30.11.2021

Roraty 2021. Nowe Miasto

​W pierwszych roratach w parafii Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą uczestniczył bp Andrzej F. Dziuba. Pasterz diecezji wygłosił homilię i przyjął życzenia imieninowe.  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • ADWENT
  • NOWE MIASTO NAD PILICĄ
  • RORATY

Polecane w subskrypcji

  • Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    • kościół
    Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    Franciszek Kucharczak
  • Ofiara nie poszła na marne. Czechy mają nowych błogosławionych męczenników komunizmu
    • Czechy
    Ofiara nie poszła na marne. Czechy mają nowych błogosławionych męczenników komunizmu
    Andrzej Grajewski
  • Wolni wśród niewolników. Beatyfikacja męczenników salezjańskich
    • kościół
    Wolni wśród niewolników. Beatyfikacja męczenników salezjańskich
    Ks. Tomasz Jaklewicz
  • Uznanie małżeństw jednopłciowych zawartych za granicą zapowiedzią tego, co nas czeka w przyszłości?
    • polska
    Uznanie małżeństw jednopłciowych zawartych za granicą zapowiedzią tego, co nas czeka w przyszłości?
    Andrzej Grajewski
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X