Nowy numer 48/2023 Archiwum

Adwentowy Dzień Matki

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP podczas Rorat modliliśmy się z wiernymi z parafii Świętej Rodziny w Jaktorowie.

Na kwadrans przed godz. 7 świątynię wypełnili wierni z płonącymi lampionami w dłoniach. Zimno nie wystraszyło ani starszych, ani młodszych. Na liturgii zabrakło jedynie osób, które trafiły na kwarantannę.

Adwentowy Dzień Matki

Adwentowy Dzień Matki

Adwentowy Dzień Matki

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Wiesław Skonieczny, proboszcz parafii. Homilię dla najmłodszych, w oparciu o materiały przygotowane przez "Małego Gościa Niedzielnego", wygłosił ks. Paweł Józwiak. Kapłan zachęcił dzieci, by na czas kazania podeszły blisko ołtarza. Najmłodsi parafianie z entuzjazmem odpowiadali na zadawane pytania i włączali się w śpiew. Kaznodzieja w prosty sposób tłumaczył najmłodszym, na czym polega niepokalane poczęcie Maryi. Mówiąc o Niepokalanej, dzień, w którym Kościół oddaje Jej cześć, nazwał adwentowym Dniem Matki. - Bardzo was proszę, powiedzcie dziś swoim mamom coś miłego, przytulicie się do nich - zachęcał kapłan. O to samo poprosił dzieci także ksiądz proboszcz.

Na zakończenie Eucharystii celebrans w związku z końcem Roku św. Józefa zawierzył parafian opiece męża Maryi.

Adwentowy Dzień Matki

Przy wyjściu z kościoła każde dziecko otrzymało sok i ciastko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy