Nowy numer 48/2023 Archiwum

Święci i błogosławieni w Suserzu

Na zakończenie rekolekcji parafialnych, które głosił o.Mariusz Płuciennik, do sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych zostały wprowadzone relikwie świętych i błogosławionych: o. Pio, Andrzeja Boboli, a także matki Róży Czackiej i kard. Stefana Wyszyńskiego.

Relikwie wraz z kapłanami wnieśli Elżbieta i Bronisław Harasiuk, małżeństwo związane z Laskami. - Impulsem, by poprosić o relikwie nowych błogosławionych, był fakt, że z naszej parafii pochodziły dwie siostry zakonne, które przez lata pracowały w Laskach - mówi ks. Dariusz Szeląg, proboszcz
i kustosz sanktuarium.

- Razem z wiernymi pojechałem z pielgrzymką do Lasek. Poprosiłem też o relikwie bł. kard. Wyszyńskiego. Występując do kurii łowickiej o stosowne dokumenty potrzebne do pozyskania relikwii, otrzymałem zapytanie, czy nie chciałbym też relikwii św. Andrzeja Boboli. Przyjąłem je z radością. Potem się dowiedziałem, że Matka Czacka miała do tego świętego ogromne nabożeństwo. Za pośrednictwem "nowych parafian" w dniu ich liturgicznego wspomnienia będziemy się modlić o nawrócenie grzeszników, za ojczyznę, o powołania i za rodziny - wyjaśnia ks. D. Szeląg.


Więcej o uroczystości i świętych, których z radością przyjęli wierni, w 1 numerze papierowego wydania "Gościa Łowickiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy