Maryja odwiedza domy

Chłód i niewyspanie nie są dla nich problemem. Przez cały Adwent do kościołów na Msze św. roratnie przybywają wierni z lampionami w dłoniach. Wśród oczekujących narodzenia Emmanuela są dzieci. Niektóre z nich miały szczęście gościć w swoim domu Maryję.

W wielu wspólnotach duszpasterze zadbali o elementy aktywizujące, które miały zachęcić najmłodszych i ich rodziców do codziennego uczestnictwa w porannych Eucharystiach. W parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach Msza św. roratnia rozpoczyna się procesją, w której dzieci niosą przed ołtarz zapalone lampiony. Tam odczytany zostaje wiersz, który nawiązuje do tradycji przychodzenia do ołtarza siedmiu stanów: król, prymas, senator świecki, szlachcic, żołnierz, kupiec, chłopek. W ich role wcielają się najmłodsi, którzy zapalają kolejno świeczki na siedmioramiennym świeczniku.

Figurę Maryi do domu zabierają także dzieci z sąsiedniej parafii NSPJ. O tym, jak wielką radością jest obecność Maryi, świadczą nadsyłane zdjęcia, podziękowania. „Nie mogliśmy przyjść do Maryi i Jezusa, więc Oni przyszli do nas. Radość nasza i wdzięczność jest przeogromna” – napisali rodzice Kornelki. Matka Boża Brzemienna od Najświętszego Serca Pana Jezusa udała się razem z nią do Przedszkola im. Świętej Rodziny w Skierniewicach. Mama Pana Jezusa od lat odwiedza także domy dzieci w Rawie Mazowieckiej. Najmłodsi z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP każdego dnia przynoszą serduszka z postanowieniami, które później zawisną na stojących w holu choinkach.

Powody do radości maja duszpasterze z parafii św. Wawrzyńca w Kutnie, gdzie w porannych roratach uczestniczy rzesza dzieci. Po Mszy św. dzieci otrzymują naklejki i są zapraszane na śniadanie.
Pyszności i radości nie brakuje.

Na frekwencję nie mogą narzekać także kapłani pracujący w parafiach: w Białej Rawskiej, Głownie, Żyrardowie, Kutnie, Makowie. 

Podobnie jak w latach ubiegłych także w tym roku w porannych Mszach w różnych parafiach uczestniczą biskupi łowiccy. Pasterz diecezji modlił się m.in. z wiernymi z Nowego Miasta, Makowa, Babska. Biskup Wojciech poranne Eucharystie sprawował w Białej Rawskiej, Tumie. 

Osoby, którym nie udało się jeszcze ani razu uczestniczyć w roratach przypominany, że czas Adwentu wielkimi krokami zbliża się do końca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..