Nowy numer 48/2023 Archiwum

Koncerty kolęd i pastorałek przejdź do galerii

Na ludowo, po góralsku, a także tradycyjnie w wielu parafiach śpiewem oddawana jest cześć Jezusowi urodzonemu w żłobie. Wszędzie tam, gdzie rozbrzmiewają kolędy, nie brakuje wzruszeń, radości. W Żyrardowie kolędowano z Arką Noego.

Na kolędowanie w Żyrardowie zaprosili ks. Adam Bednarczyk proboszcz parafii Matki Bożej Pocieszenia i Lucjan Krzysztof Chrzanowski, prezydent Żyrardowa.

W świątyni uwielbienie Boga poprowadził jeden z najpopularniejszych zespołów dziecięcych w kraju – Arka Noego. Mali artyści (dzieci pierwszego składu Arki) przed licznie zebraną publicznością zaśpiewali nie tylko kolędy, ale także swoje najpopularniejsze utwory. Po raz pierwszy na żywo wykonali także kilka utworów z najnowszej płyty „Nowe kolędy”.

 Koncerty kolęd i pastorałek

Za aranżacje odpowiada Robert Friedrich i dwóch znakomitych multiinstrumentalistów: Marcin Pospieszalski i Tomasz Drozdek. Podczas koncertu nie zabrakło także dobrze znanych hitów: „Gore gwiazda Jezusowi”, „Świeć gwiazdeczko”, „Święty uśmiechnięty”, „Ja jestem”,  „A gu gu”. „Tato”. Jak zwykle było radośnie, spontanicznie i z mocą. I co ważne śpiewali nie tylko artyści, ale także żyrardowianie.

– Było super! Też bym chciała śpiewa na scenie. Znam wszystkie ich piosenki – przekonywała Julka. Kłopotu z tekstami i melodią nie miał także Ignacy, który pod sceną odpowiadał bezbłędnie na pytania. Koncert zakończył się błogosławieństwem, którego zebranym udzielił ks. Adam Bednarczyk.

Warto wspomnieć, że wcześniej w uroczystość Trzech Króli kolędowanie odbyło się także w parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie, gdzie utwory bożonarodzeniowe zaśpiewały Korerki.

 Koncerty kolęd i pastorałek  Koncerty kolęd i pastorałek  Koncerty kolęd i pastorałek

Kolędy wybrzmiały także w parafii św. Tomasza w Kamionie. Dzieci i młodzież zaprezentowały wiele pastorałek. Było głośno i bardzo radośnie. Nie zabrakło też kolęd o Trzech Królach. A jak na kolędników przystało, dzieci miały swoją, własnoręcznie zrobioną gwiazdę.

 Koncerty kolęd i pastorałek

Kolędy na góralską nutę śpiewano także w parafii Przemienienia Pańskiego w Budziszewicach. Małemu Jezusowie śpiewano także w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku.

Niektóre parafie tak jak parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej zapraszają wiernych na kolędowanie w każdą niedzielę. Kolędy i pastorałki wykonują różni artyści i grupy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy