Nowy numer 47/2022 Archiwum

Sochaczew. I spotkanie synodalne

W parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie odbyło się pierwsze spotkanie synodalne dla rejonu sochaczewskiego, który łączy dwa sochaczewskie dekanaty.

W rejonie sochaczewskim refleksja będzie dotyczyła posługi na rzecz ubogich. Tu do rozważenia zaproponowano pytania: Kim są współcześni ubodzy? Czy chodzi jedynie o ludzi biednych? Gdzie są współczesne peryferia, na które zaprasza nas papież Franciszek? Jak można pomagać samemu, a jak pomagać z innymi?

Msza św. synodalna rejonu sochaczewskiego została odprawiona w sobotę 12 lutego. Eucharystii przewodniczył bp Wojciech Osial. W liturgii uczestniczyli kapłani, siostry zakonne, wierni, wśród których była grupa Miłosierdzie. O oprawę zadbał chór sochaczewski.

- Myśląc o ubogich, często myślimy o ludziach, którzy nie mają domu, pieniędzy, a prawdziwe ubóstwo to życie bez Boga. Modląc się, myślałam i pamiętałam zwłaszcza o tych drugich. Dla mnie synod to zawołanie i zaproszenie dla wszystkich członków Kościoła do tego, abyśmy byli wspólnotą w jedności. Każdy podział przeczy temu, czego chciał Chrystus. Jego pragnieniem było, byśmy byli jedno i byśmy w każdym człowieku widzieli Jego oblicze. Dotyczy to zwłaszcza ubogich - mówiła po Mszy Marietta.

Po Eucharystii wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy