powrót
Serwis internetowy Gościa Łowickiego

Łowicki

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 23/2025
    GN 23/2025 Dokument:(9291848,Ogień, który płonie)
  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
Grupy angażują się w oprawę muzyczną i liturgiczną nabożeństw.  
Grupy angażują się w oprawę muzyczną i liturgiczną nabożeństw.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Drogi Krzyżowe we wspólnocie ŁPPM przejdź do galerii

Wielki Post staje się okazją do podtrzymania formacji i wspólnoty Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę. W ubiegłym tygodniu grupy Czerwona i Pomarańczowa połączyły siły i razem przygotowały Drogę Krzyżową w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie. W ubiegły piątek modlitewne spotkanie miała grupa Cytrynowa. Wszystko w myśl hasła "Odnajdźmy się na Drodze".

Magdalena Gorożankin Magdalena Gorożankin

|

GOSC.PL

dodane 20.03.2022 15:18
0

Wspólnota ŁPPM od lat udowadnia, że formację przeżywa nie tylko na szlaku, a 9 dni wędrówki jest początkiem kolejnego roku rekolekcji, wzmacniania duchowego. Wspólnoty 10 grup spotykają się ze sobą znacznie częściej, ale większość spotkań rozpoczyna się lub jest modlitwą. 

Zaangażowanie poszczególnych grup widać we wspólnotach parafialnych, diecezjalnych, a w ostatnim czasie także na Drogach Krzyżowych. Co piątek grupy ŁPPM zapraszają w inne miejsce, by razem z nimi "odnaleźć się na drodze". Hasło to przyświeca tegorocznym nabożeństwom, które przygotowuje wspólnota ŁPPM. 

W homilii, podczas Eucharystii wieńczącej nabożeństwo Drogi Krzyżowej w parafii w Żyrardowie, którą poprowadziły grupy Czerwona i Pomarańczowa, do hasła nawiązał ks. Adam Bednarczyk, proboszcz parafii, niegdyś ojciec duchowny ŁPPM, ale także pielgrzym. - "Odnajdźmy się na drodze". Może sugerować, że jesteśmy zagubieni, ale na pewno przypomina, że cały czas jesteśmy w drodze - pielgrzymujemy ku życiu wiecznemu, ku świętości. Dziś zastanówmy się, z kim spotykamy się wędrując. My idąc szlakiem ŁPPM spotykamy wiele osób - gospodarzy, którzy podejmują nas posiłkami lub na noclegu, tych, którzy proszą o modlitwę, zdarza się, że i tych, którzy patrzą nieprzychylnym okiem - mówił ks. Adam. - Od nas zależy, jak przebiegnie nasze spotkanie z drugim człowiekiem. Czy spotkaliśmy na naszej drodze Chrystusa, miłującego, miłosiernego, o którym dajemy świadectwo, czy błądzimy różnymi ścieżkami - poddał refleksji proboszcz. 

Grupy Czerwona i Pomarańczowa wraz z księżmi: Łukaszem Cukiertem, Sławomirem Piotrowskim SDB i Jarosławem Łękarskim zadbali o oprawę muzyczną, ale także o przygotowanie rozważań i nabożeństwa. 

Tydzień później - 18 marca - nabożeństwo w parafii św. Piotra i Pawła w Żychlinie poprowadziła grupa Cytrynowa wraz z przewodnikiem ks. Jakubem Zakrzewskim. Choć nie wszyscy mogli dotrzeć na spotkanie, nie brakowało zapewnień, że pątnicy, gdziekolwiek są, udadzą się na nabożeństwo w najbliższej parafii i będą modlić się w intencji swojej pielgrzymkowej grupy i tych, które są jej bliskie. 

Za tydzień, 1 kwietnia, na spotkanie modlitewne - Drogę Krzyżową, Eucharystię, ale i spotkanie integracyjne zaprasza grupa Biała wraz z przewodnikiem ks. Józefem Petrynowskim. Kościół św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy, początek o 17.30. Do modlitwy i pielgrzymowania zawsze można dołączyć. 

1 / 1
Droga krzyżowa z ŁPPM - grupa czerwona i pomarańczowa

Foto Gość DODANE 20.03.2022

Droga krzyżowa z ŁPPM - grupa czerwona i pomarańczowa

​W ramach formacji, wspólnota Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę zaprasza do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej przygotowanej przez poszczególne grupy. Pierwsze modlitwy odbyły się w Żyrardowie i Żychlinie.  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • DROGA KRZYŻOWA
  • MODLITWA
  • ODNAJDŹMY SIĘ NA DRODZE
  • ŁOWICKA PIESZA PIELGRZYMKA MŁODZIEŻOWA NA JASNĄ GÓRĘ
  • ŁPPM
  • ŁĘCZYCA
  • ŻYCHLIN
  • ŻYRARDÓW

Polecane w subskrypcji

  • Demokracja, elity i prezydent-elekt
    • Jacek Wojtysiak
    Demokracja, elity i prezydent-elekt
  • Walka trwała do ostatniej chwili. Kto zdecydował o ostatecznym wyniku wyborów prezydenckich?
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Walka trwała do ostatniej chwili. Kto zdecydował o ostatecznym wyniku wyborów prezydenckich?
  • Rodziny zastępcze w kryzysie. System pieczy zastępczej wymaga pilnych zmian
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Rodziny zastępcze w kryzysie. System pieczy zastępczej wymaga pilnych zmian
  • „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
  • Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
  • „Wybielanie” przez oczernianie. Państwowe Muzeum Etnograficzne na tropie naszej kolonialnej mentalności
    • Polska
    • Piotr Legutko
    „Wybielanie” przez oczernianie. Państwowe Muzeum Etnograficzne na tropie naszej kolonialnej mentalności
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE