Nowy numer 48/2023 Archiwum

IX Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet

Po raz 9., tym razem pod hasłem: "Ulecz serca ranę", 28 maja odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Miejscem spotkania będzie świątynia parafii św. Michała Archanioła w Puszczy Mariańskiej.

Po ubiegłorocznym spotkaniu wiele uczestniczek przyznało, że pomysł, aby pielgrzymować do sanktuarium, był odpowiedzią na ich potrzeby. Czas w drodze, wspólna modlitwa i obecność drugiej kobiety obok pozwalały lepiej i głębiej przygotować się do spotkania z najpiękniejszą i najlepszą Matką - Maryją. Panie przekonywały, że wspólne wędrowanie pomaga im budować wspólnotę i uczy otwartości na siebie nawzajem.

Wsłuchując się w te potrzeby, a także w prośby o to, by wędrowanie nie było tylko spacerem (8 km dla wielu pań było zbyt krótką trasą), przygotowałyśmy 3 trasy o różnej długości. Każda z nich zakończy się w domu Matki Bożej Niepokalanej, która od wieków patronuje księżom marianom. Dotrzeć do Maryi pieszo będzie można z trzech parafii diecezji: Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach (parafia pod lasem - trasa 17 km, godz. 7.30), Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie (kościół farny - trasa 14 km, godz. 8) i św. Antoniego z Padwy w Radziwiłłowie Mazowieckim (5 km, godz. 11). Podane godziny są godzinami wyjścia. Dobrze jest być nieco wcześniej. Podczas drogi rozważać będziemy tegoroczne hasło, podejmiemy refleksję nad tym, jak grzech niszczy nasze relacje, a także odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, przeżywane z Maryją. Będziemy się modlić o pokój w Ukrainie. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Niepokalanej będziemy także prosiły o liczne i święte powołania zakonne i kapłańskie, a także o rozeznanie powołania i trwanie w nim dla nas i dla naszych dzieci.

Także w tym roku będą z nami święte i błogosławione kobiety.   Także w tym roku będą z nami święte i błogosławione kobiety.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Ze względu na bezpieczeństwo pątniczek, a także na wymagania organizacyjne na wędrówkę obowiązują zapisy. Osoby, które chcą w niej wziąć udział, proszone są o przesłanie na adres: pielgrzymkakobiet@gosc.pl następujących danych: imię i nazwisko, numer telefonu, PESEL, parafia pochodzenia oraz parafia, z której chce się rozpocząć wędrówkę. Zapisać się można także telefonicznie pod numerami: 666 830 799 lub 666 026 781.

Oczywiście na nasze spotkanie można dotrzeć także w inny sposób - autokarami, rowerami, samochodami z każdej parafii w diecezji. Wspólne spotkanie rozpoczniemy o godz. 14. Wtedy do parafii zostaną wniesione relikwie świętych i błogosławionych kobiet. W centrum naszego spotkania będzie uroczysta Msza św. Eucharystię zakończy zawierzenie wszystkich kobiet Matce Bożej. Aktu tego dokonają m.in. małe dziewczynki, uczennice, narzeczone, żony, wdowy, babcie, siostry zakonne. W programie zaplanowałyśmy także adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną indywidualnym błogosławieństwem oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ogromnym różańcu. Będzie też czas na rozmowy przy kawie i herbacie.

Bardzo prosimy, by każda z pań - bez względu na to, czy będzie wędrować, czy nie - zabrała ze sobą mały kamyk. Dla wszystkich uczestniczek przygotowałyśmy skromny upominek, który będzie przypominał o naszym spotkaniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy