Nowy numer 48/2023 Archiwum

Wizerunek Nauczycielki

Podczas Eucharystii w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze proboszcz rawskiej parafii otrzymał niezwykły prezent od jednego z ojców paulinów.

Jak co roku, w rocznicę święceń kapłańskich ks. Konrad Świstak, proboszcz parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej udał się na Jasną Górę, by tam przed wizerunkiem Czarnej Madonny podziękować Bogu za otrzymane łaski i prosić o opiekę i błogosławieństwo na kolejne lata. Od początku Maryja dla rawskiego duszpasterza była wychowawczynią i nauczycielką na drodze powołania kapłańskiego. Podczas Eucharystii w kaplicy Cudownego Obrazu kapłan otrzymał niezwykły prezent. Ojciec Stanisław Baranowski przekazał mu napisaną wierną kopię obrazu Pani z Bliznami. – Ojciec Stanisław, mój przyjaciel, sprawił mi wielką radość prezentem. Byłem bardzo wzruszony. Od razu wiedziałem, że tak cennego daru nie zatrzymam dla siebie. Postanowiłem przekazać go parafii – mówi ks. Konrad Świstak.

W homilii zakonnik przywołał słowa testamentu ks. Mieczysława Iwanickiego, który napisał, że zachowuje w swoim sercu radość i wdzięczność Bogu i ludziom za nową parafię – jeszcze jedno miejsce w Rawie, gdzie Emmanuel mieszka pośród swojego ludu. – Kiedy powstała parafia, kilka lat temu do waszej wspólnoty przyszła Matka Boża w jasnogórskim obrazie. Potem bardzo wiele rodzin przyjęło Ją do swojego domu. Jestem przekonany, że to było bardzo dobre postanowienie, ażeby przez parafię przeszła Maryja. Dzisiaj poświęcamy nowy obraz, aby Matka Boża była na stałe w waszym kościele, byście mogli przyjmować od Matki Najświętszej wezwanie do pokuty i tak jak dzieci fatimskie trwać przy Niej na modlitwie różańcowej – mówił paulin.

Uroczyste wprowadzenie obrazu do parafii nastąpi 26 sierpnia o godz. 20. Po Eucharystii, której będzie przewodniczył bp Wojciech Osial, po raz pierwszy przed ikoną wierni odśpiewają Apel Jasnogórski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy