Nowy numer 48/2023 Archiwum

Po modlitwie ruszyli w miasto

W Skierniewicach trwa Festiwal "Dobro jest w nas", którego pomysłodawcami jest grupa mieszkańców, która pragnie, aby w mieście dobro stało na pierwszym miejscu. Dlatego chcą je promować poprzez kulturę, sztukę, działania charytatywne i propagowanie zdrowego stylu życia.

W programie nie tylko dobra muzyka, występy, akcja charytatywna, ale o wiele, wiele więcej. Organizatorzy planują "opanować" nie tylko scenę, ale całe miasto. Kto wie, może to, co najważniejsze, zdarzy się na ulicy, przed sklepem, w kościele...

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. w parafii św. Jakuba Apostoła. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił biskup ordynariusz Andrzej F. Dziuba. - Festiwal nasz, myślę, że nie tylko z tytułu, ale bardziej ze swojego realizmu, będzie pozytywny. My się nie musimy bronić tytułem. My ten tytuł dziś udowodnimy pozytywnym przesłaniem o małżeństwie i rodzinie, takimi, jakich chciał Bóg. A Bóg chciał dobrze. Nie dla siebie, chciał dobrze dla nas, abyśmy byli szczęśliwi i abyśmy mogli sobie powiedzieć, że Bóg nam wiele dodał, jak mówi Chrystus w Ewangelii. Dał tyle, ile nam trzeba. Dziękuję za podjęcie się zorganizowania tego festiwalu - mówił bp Dziuba.

  Po modlitwie ruszyli w miasto Po modlitwie ruszyli w miasto

Po modlitwie ruszyli w miasto

Po modlitwie ruszyli w miasto

Po Mszy św. grupa świeckich ewangelizatorów, ubrana w koszulki ewangelizacyjne, w małych grupach ruszyła na ulice miasta, by z przechodniami rozmawiać o dobru, miłości, Bogu.

Po modlitwie ruszyli w miasto Po modlitwie ruszyli w miasto Po modlitwie ruszyli w miasto

  Po modlitwie ruszyli w miasto

Od godz. 14 na scenie na rynku miejskim pojawią się zarówno artyści lokalni, jak i ogólnopolscy - teatr Truskawkowi Rodzice, Energiczne Akordy, MiśMasz, Green Craft, Edzio, Dobromir Makowski "RapPedagogia", Zakopower... Obok występów odbywać się będzie zbiórka na rzecz 7-letniej Zuzi Białek, która choruje na młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów. To choroba autoimmunologiczna, która powoduje, że układ odpornościowy organizmu działa przeciwko sobie. Ból, który się pojawia, powoduje, że dziecko nie wyprostowuje nóżki, a długotrwałe zgięcie powoduje przykurcz, którego następstwem jest zanik mięśni. Dlatego tak ważne są rehabilitacja i specjalistyczna wiedza, której brakuje rodzinie.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja "Niebo Otwarte", a partnerami: wspólnoty Głos Pana, Apostoł oraz Jedność Ducha, Federacja Skautingu Europejskiego, Bona-Via, Fundacja "Sowinskiy", animator MiśMasz oraz Truskawkowi Rodzice.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy