Nowy numer 48/2023 Archiwum

Jesteś apostołem pokoju!

Ewangelia to życie, nie tylko Jezusa, ale także nasze i razem możemy sprawiać, aby dla wielu tego roku, podczas tych wakacji przybliżyło się Królestwo Boże.

Z Ewangelii według św. Łukasza (Łk 10, 1-12. 17-20)

"Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich:

»Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.

Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co będą mieli: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże«.

»Lecz jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu«.

Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością, mówiąc: »Panie, przez wzgląd na Twoje imię nawet złe duchy nam się poddają«.

Wtedy rzekł do nich: »Widziałem Szatana, który spadł z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednakże nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie«."

Lubię, gdy moi znajomi dzielą się ze mną widokami, na które patrzą… Przesyłają zdjęcia i opisują nie tylko krajobrazy, ale także i to, co wewnętrznie przeżywają. Mam wtedy możliwość niejako bycia razem z nimi w tym miejscu, przeżywania tej chwili. 

Mam nadzieję, że wakacje będą dla was czasem wielu pięknych wyjazdów, wędrówek i niezapomnianych chwil.

Dzisiejsza Ewangelia opowiada o posłaniu uczniów do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam Jezus przyjść zamierzał.

Gdzie wybierasz się w te wakacje? Góry? Morze? Mazury? Podlasie? Szczyrk? Zakopane? Władysławowo? A może gdzieś poza granice Polski? Może niektórzy z nas pozostaną po prostu u siebie, na swojej działce, w swoim domu, wśród swoich bliskich i sąsiadów? Nieważne gdzie, ale w perspektywie dzisiejszej Ewangelii Jezus chce odwiedzić każde z tych miejsc. Chce je ubogacić swoją świętą obecnością i swoim błogosławieństwem, swoim triumfem nad złem i grzechem. Swoją uzdrawiającą mocą. Pomożesz Mu dotrzeć na krańce świata? Do każdego miejsca?

Gdziekolwiek będziesz, powiedz: „pokój temu domowi”, bo może toczą się tam kłótnie, spory, małe lub większe wojny, może właśnie ktoś czeka na te słowa pokoju, doświadczy ulgi i uzdrowienia. Świat potrzebuje pokoju, a Ty jesteś dobrym apostołem pokoju Jezusa Chrystusa!

„Nikogo w drodze nie pozdrawiajcie” – nie wysyłaj tylko „pustych” pozdrowień z wakacji. Napisz coś więcej, że tęsknisz,  że kochasz, że tutaj styka się Niebo z ziemią, że Bóg jest Niesamowity, bo dał nam te piękne góry czy morze, że pod wpływem otaczającego piękna też chcesz stawać się lepszy, też chcesz być piękna.

Ewangelia to życie, nie tylko Jezusa, ale także nasze i razem możemy sprawiać, aby dla wielu tego roku, podczas tych wakacji przybliżyło się Królestwo Boże.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy