Czepkowanie absolwentów PUSB

Troska, wrażliwość, empatia i profesjonalizm - tym wyróżniają się absolwenci kierunku pielęgniarstwa Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego w Skierniewicach. Wśród nich - s. Anastazja, misjonarka Krwi Chrystusa.

W Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego w Skierniewicach 16 absolwentów kierunku pielęgniarstwa odebrało dyplomy i czepki pielęgniarskie - symbol pokory i służby drugiemu człowiekowi. Wśród absolwentów jest misjonarka Krwi Chrystusa s. Anastazja, która dyplom uzyskała w Skierniewicach, zaś praktykę zawodową będzie zdobywać w szpitalu w Pucku.

- Czepkowanie to zawsze ważna uroczystość na naszej uczelni. Moment, w którym zawodową ścieżkę rozpoczyna kolejne pokolenie pielęgniarzy i pielęgniarek - mówili dydaktycy PUSB.
Po trzech latach nauki, praktyk zawodowych oraz kursów i warsztatów realizowanych według nowatorskiego projektu, w którym nie brakowało symulacji ran, pracy z pacjentami - robotami imitującymi funkcje życiowe, choroby i nagłe wypadki, absolwenci są gotowi rozpocząć pracę w szpitalach i przychodniach medycznych.

Czepkowanie absolwentów PUSB   Czepkowanie to wyjątkowy i ważny moment. Potwierdzają to wszystkie pokolenia pielęgniarzy i pielęgniarek. Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Wśród absolwentów jest s. Anastazja, która formację zakonną przechodziła w Rawie Mazowieckiej. Obecnie dostała dekret o przeniesieniu do zgromadzenia w Swarzewie. - Pielęgniarstwo było moim marzeniem od czasów gimnazjum. Powołanie było silniejsze, ale siostry w zgromadzeniu zgodziły się, bym podjęła studia. Teraz jestem "siostrą 2 w 1". Dzięki zdobytemu zawodowi mogę jeszcze lepiej służyć bliźniemu, a przez to też Panu Bogu. Ufam, że On też będzie chciał posługiwać się mną jako narzędziem w pomocy cierpiącym, chorym, umierającym - mówi zakonnica.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..