Nowy numer 48/2023 Archiwum

Święto policji w regionie

Wojewódzkie, międzypowiatowe, miejskie i gminne – w całym kraju odbywają się uroczystości związane ze Świętem Policji, które przypada 24 lipca. Wśród pikników policyjnych, awansów zawodowych, odznaczeń i nagród funkcjonariusze i ich rodziny nie zapominają o modlitwie za żyjących i tych, którzy oddali życie na służbie.

Lipiec, ze względu na wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, podróżujących, ale i policjantów, przebiega pod znakiem niebieskiego munduru. Obchody Święta Policji w województwie łódzkim odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim, zaś w mazowieckim - w Radomiu.

Na miejsce międzypowiatowych obchodów łódzki komendant wybrał Skierniewice. Funkcjonariusze z powiatów: skierniewickiego, łowickiego, kutnowskiego, łęczyckiego i zgierskiego odznaczenia przyjęli z rąk komendanta wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Sławomira Litwina.

Decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji, złotą odznaką „Zasłużony Policjant” odznaczonych zostało 6 osób, srebrną – 15 osób, a brązową – 54 osoby. Awansowało ponad 300 funkcjonariuszy.

Uroczystości mundurowe odbyły się także w województwie mazowieckim, m.in. w Żyrardowie. Oficjalne obchodu uzupełniły pikniki mundurowe, podczas których policjanci edukowali w zakresie prewencji, profilaktyki, ale także prezentowali swoje umiejętności i talenty. Nie zabrakło przestrzeni do rozmów, wsparcia kandydatów w rekrutacji, a także wzruszeń - wśród nich laurek od najmłodszych wręczanych oficerom. 

Nie zapomniano także o modlitwie. Tę zanosili kapelani, kapłani w diecezjach, a także wierni i sami oficerowie i ich rodziny. Przez cały lipiec modlono się w intencji policjantów, by podejmowali działania zgodne z prawem, ale i ich sumieniem, by w służbie drugiemu człowiekowi zawsze mieli na uwadze jego dobro i by zawsze mieli do kogo wracać.


Więcej o Święcie Policji w 30. numerze Gościa łowickiego na 31 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy