Nowy numer 39/2022 Archiwum

Pamiętajcie o nich w modlitwach

Biskup Andrzej F. Dziuba poprosił pątników XXVII ŁPPM, by do swoich intencji włączyli prośby za zmarłych oraz poszkodowanych w wypadku autokaru wiozącego polskich pielgrzymów do Medjugorja.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę 6 sierpnia ok. 5.40 na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji, kilkadziesiąt kilometrów przed Zagrzebiem. Autokar z polskimi pielgrzymami z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i wpadł do rowu. Na skutek wypadku śmierć poniosło 12 osób, a 32 zostały ranne. Kilkunastu pątników jest w stanie krytycznym i ciężkim. Wśród 32 rannych, którzy przewiezieni zostali do pięciu chorwackich szpitali, są dwie osoby z naszej diecezji. To siostry pasjonistki św. Pawła od Krzyża ze Strzelec. O modlitwę za nie szczególnie prosił pielgrzymów bp Dziuba.

– Dziś podczas naszego apelu nie możemy zapomnieć o jeszcze jednej pielgrzymce, tej do Medjugorja, która została przerwana dramatem wypadku. Polecamy tych, którzy zostali zranieni, aby doszli do sił. Ci, którzy zginęli, zakończyli już swoje ziemskie pielgrzymowanie – mówił bp Dziuba. Hierarcha przekazał pielgrzymom, że obie siostry żyją. Jedna z nich pracowała dotąd jako nauczycielka w kutnowskim przedszkolu, a druga od września miała do tej pracy dołączyć. – Jedna jest w stanie ciężkim, ale nie ma zagrożenia życia. Czeka ją poważna operacja. Druga jest w lepszym stanie. Ufamy, że Bóg da im siłę i będą mogły swoją młodzieńczą charyzmatyczną drogą posługiwać w naszym przedszkolu. Pamiętajcie o nich, ale także o wszystkich tych, którzy zginęli, którzy cierpią. Pamiętajcie również o tych, którzy im pomagają, którzy będą to czynić. To jest piękna rodzina zgromadzona wokół tego dramatu, do której my także chcemy należeć – prosił. Pielgrzymi zapewniali, że apel biskupa nie zostanie bez odzewu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy