Koncert ostatnim akordem

W niedzielę 28 sierpnia Fundacja "Maria Magdalena" z Kutna wraz z parafią pw. Jana Chrzciciela zorganizowała finał miesiąca trzeźwości.

Fundacja "Maria Magdalena" powstała z misją mówienia, uświadamiania, pokazywania wartości zdrowia psychicznego oraz pomocy, szczególnie osobom w trudniejszej sytuacji życiowej. Organizacja opłaca podopiecznym terapie, a przede wszystkim pokazuje, jak żyć, by nie potrzebować używek do urozmaicenia życia. Przez cały sierpień wypełniała mieszkańcom Kutna czas, organizując potańcówki, koncerty, a przy okazji zbierała pieniądze na swoją działalność. 28 sierpnia, na zakończenie miesiąca trzeźwości, odbył się koncert zespołu niemaGOtu.

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia w kościele pw. Jana Chrzciciela w Kutnie, koncelebrowana przez proboszcza ks. Mirosława Romanowskiego i przewodnika ŁPPM ks. Tomasza Stępniaka.

Koncert ostatnim akordem

Fundacja "Maria Magdalena" była w tym roku na trasie ŁPPM, prowadziła w Małczu wieczór radości. Pierwszego dnia na ŁPPM odbył się koncert zespołu niemaGOtu. Dlatego na koncercie nie mogło zbraknąć zarówno pielgrzymów z całej diecezji, jak i głównego przewodnika sierpniowej młodzieżowej pielgrzymki. Oprawę muzyczną Mszy również stanowili pielgrzymi XXVII ŁPPM. - Pielgrzymi wędrowali na Jasną Górę  i było im dobrze. Być może przyjdą burze życiowe w innym czasie, to oni nie będą się już bać, bo wiedzą, że jest Ktoś większy od największej burzy i już się nie boją. I to usłyszały niewiasty, które przyszły szukać Ukrzyżowanego. Nie bójcie się, nie ma Go tu - powiedział proboszcz.

Koncert ostatnim akordem Koncert ostatnim akordem Koncert ostatnim akordem

Po Mszy św. na scenie obok kościoła rozpoczął się koncert. Jako support na scenie pojawiał się zespół owoc uKorzenia, a następnie gwiazda wieczoru. Jak zawsze, koncert był podzielony na dwie części. Pierwsza były to pieśni modlitewne przeplatane krótkimi świadectwami zespołu, w czasie drugiej publiczność ruszyła do tańca. Nie obyło się bez bisów i negocjacji zebranych z zespołem niemaGOtu, by - mimo że kolejny dzień to poniedziałek - śpiewali dalej. By koncert trwał na scenie, pojawili się nawet proboszcz kutnowskiej parafii, przewodnik ŁPPM, prezes Fundacji "Maria Magdalena" Paulina Adamczyk i wspólnie z muzykami odśpiewali hymn Światowych Dni Młodzieży w Krakowie - "Błogosławieni".

Po koncercie wiele osób dziękowało prezes fundacji, jak i wolontariuszom za koncert i za pomysł stworzenia organizacji i jej działalność.

Koncert ostatnim akordem  

Koncert ostatnim akordem

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..