Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Koronka na ulicach miast

Od kilku do kilkunastu osób zgromadzonych na ulicach miast. W małych grupkach, z różańcem w dłoni, czasem z transparentem, na którym widniały słowa: "Jezu, ufam Tobie". 28 września, w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki - spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej - diecezjanie ponownie przystąpili do modlitewnej akcji.

Co roku tego dnia wierni w widocznych miejscach miast i miejscowości – na parkingach, przystankach autobusowych, skrzyżowaniach, przy centrach handlowych, instytucjach kultury – modlą się Koronką do Miłosierdzia Bożego za siebie i za cały świat. Tak było m.in. w Rawie Mazowieckiej, gdzie kapłani i członkowie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Nadzieja” przystąpili do akcji.

W tym roku wielu małym grupom przyświecały intencje kapłanów, biskupów, prośby o pokój na świecie, uchronienie przed chorobami, wojną i głodem. Wierni modlili się także w intencjach sąsiadów zza wschodniej granicy, prosząc o zaprzestanie wojny i ocalenie życia.

- Kościół to my - ja, sąsiadka z bloku, kolega z pracy - a Bóg jest wszędzie - w kościele, szkole, urzędzie, na ulicy. Dziś chcę przypomnieć przechodniom, że modlić się można wszędzie, w każdym miejscu i za każdego. Nie ma nic złego, gdy ktoś w telewizji, na Instagramie "przesyła nam moc dobrych myśli i dużo pozytywnej energii", ale niewygodne jest powiedzieć: "Miej miłosierdzie dla nas i całego świata"? Nie zrozumiem tego i w pewien sposób sprzeciwiam się temu, stojąc na skrzyżowaniu w Żyrardowie i modląc się - mówi Barbara Nakonieczna.

Wielu wiernych podejmuje także kolejne inicjatywy ewangelizacji ulicznej. W październiku, w niejednej parafii, wierni ponownie wyjdą na ulice, niosąc Różaniec i prosząc o pokój w rodzinach, miastach, na świecie.

O inicjatywach modlitewnych w diecezji będziemy pisać na bieżąco.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy